Таг:, , , , , , , ,

Сексот во 40-тите е подобар од тој во 20-тите години

Истражувањата покажуваат дека сексот е најдобар во зрелите години. 37% од жените и 34% од...

Колкава бројка на поранешни партнери е навистина премногу?

Завршувањето на една љубовна врска и почнување на друга не е нешто невообичаено. Но, колкава...

Би го вратил времето: Ова се совети кои Бред Пит им ги дава на мажите по разводот со Анџелина Џоли!

Врз основа на своите грешки, славниот актер објаснил што мажите во текот на бракот никако не...

Се чувствувате вознемирено? Како да знаете дали имате паничен напад или анксиозно растројство?

Луѓето кои имаат паничен напад го опишуваат како страшно искуство. Она што е интересно е...

Домашните миленичиња влијаат врз здравјето на децата: Еве што може да се научи од нив!

Преслатките фотографии од децата со своите домашни миленичиња го освојуваат интернетот....

Ова се најчудните работи кои луѓето ги прават во сон

Речиси нема човек кој не доживеа чудни или мистериозни работи кои му се случија додека...

Дали знаете која е разликата помеѓу планинарењето и алпинизмот?

Алпинизмот може да се дефинира како екстремно планинарско искуство. Алпинистите се...

Македонската филхармонија фантастично се претстави во Сарагоса и Хуеска

Македонската филхармонија доживеа извонреден прием во Шпанија, каде што во рамките на...

Една година го миела лицето само со вода – „Го споделувам моето искуство за да не ја повторите мојата грешка“

Американката која се претставува како Мелиса, направила експеримент, кој траел една година...

Никогаш не би погодиле: Во овие години луѓето најчесто ги изневеруваат партнерите

Дали мажите и жените во одредена возраст се повеќе склони кон изневерување на партнерот?...

Среќна хроно приказна Ангеле Василевски: „Можеби ќе правам грешки во исхраната, но никогаш нема да се вратам на старите навики“

Неколкупати зборувавме за хроно исхраната и губењето на килограми придржувајќи се за оваа...

Ова се трите најголеми стравови на мажите кои никогаш нема да ви ги признаат

Мажите секогаш се трудат да се покажат како храбри, заштитнички настроени и без никакви...

Жените го носат овој изум за да се заштитат од силување!

Една жена поттикната од своето лошо искуство со физички напад создаде брилијантен изум кој...

Безвременска мудрост од една вдовица (81) која секоја жена треба да ја прочита!

Марион Бетон (81) е една од деветте милиони британци кои ги чувствуваат последиците на...

Како да ги научите децата да бидат позитивни и среќни?

Во свет полн со насилство, страдање и негативни работи, многу е важно да знаеме како да ги...

Што треба да знае секоја жена по 30-та година за да биде среќна?

“Не троши премногу пари на чевли: Мажите и онака не ги гледаат чевлите туку нозете”,...

Пејачот на „Despacito“ ви ги скрши срцата одамна на А1 телевизија

“Деспасито” беше заводник во тинејџерска серија на А1 Светски популарниот хит...

Пред и потоа: Првата македонка која се соблече за Плејбој (ВИДЕО)

Миа Костова – шармантна, убава, зрела дама која порасна пред малите екрани. Сега веќе мајка...

Неверојатни фотографии: Маж ја пораѓа својата сакана на совозачкото седиште

Некои породувања се неверојатни и возбудливи, како она на Лорен Странк. Храбрата мајка го...

Шокантно видео кое покажува зошто не треба да гледаме во мобилниот телефон додека одиме по улица

Јонас има 24 години и сака да слуша музика  и разговара со пријателите на мобилен телефон....