Таг:, , , , , , , , ,

Откриваме зошто сѐ повеќе мажи не сакаат врска?

„Не сум моментално за врска“ – реченица која сигурно сте ја слушнале повеќе пати, а која...

Куче херој го спаси животот на 7-месечно бебе откако го извлече од пожар! (ВИДЕО)

Оваа случка докажува дека одредени раси на кучиња кои се сметаат за непредвидливи па дури и...

Богата сум, згодна, се дружам со елитата и ја изгубив љубовта на мојот живот

„Накратко, богата сум, згодна, се дружам со елитата, имам 28 години. Така израснав, имав сѐ што...

Ја заменив жената со помлада и сега живеам како затвореник: Мојот живот е пекол!

Овој човек зад себе има брак со сопругата со која имал семејство, но еден ден одлучил сѐ да...

Исповед на една 40- годишна жена: Како престанав да се нервирам? 40 години ми беа потребни да го научам ова!

Денес наполнив четириесет години. Мојот живот не испадна онака како што планирав. Некои...

Животот на мајка со две деца: Штом ја спуштам почнува да вришти! Кога да направам ручек и да исчистам?

Блогерката Петра Нинчевиќ на Фејсбук споделила статус на кој до детали опишала како и...

Поранешната сопруга и мајката на неговите 3 деца решила да се омажи повторно: Пораката на поранешниот маж ја споделиле 125 илјади луѓе!

Никој не можел да замисли какви се емоциите на овој човек кој ја гледа поранешната жена како...

Наместо завет, оваа невеста ги прочитала пред присутните тајните пораки на својот свршеник пратени на друга жена

„Ова требаше да биде најсреќниот ден во мојот живот и најблиските требаше да бидат сведоци...

Прв пат доживеала оргазам на 43 години, а сега го открива решението на сите жени!

Многу жени мачат мака да постигнат оргазам – се обидуваат со најразлични пози,...

Исповед на повеќе жени: Ги изневерувавме мажите поради овие причини

Недостатокот на емоции, оддалеченост и страв од осаменост во иднина, се чести причини поради...

Ова се неработните денови во 2018 година

Ова е календарот на неработни денови за 2018, согласно Законот за празници во РМ.   За сите...

Како на најбезболен начин да поминете преку разводот: Искрена исповед на скршени жени како водич за животот по бракот!

Некои разводи се завршуваат мирно и со договор, додека од друга страна има парови на кои...

Болна исповед на актерката од „Парампарче“ – што се случило меѓу неа и Џихан

“Навистина е многу лошо… Кога би проговорил, би се зборувало за тоа на сите страни!” Еркан...

Емотивна исповед на овие луѓе за луѓето кои им го промениле животот – нивните учители (ВИДЕО)

Во нашите животи има луѓе кои остануваат за миг, а некои со години. Сите оставаат некаков...

„Вљубен сум во неа откога имав 22 години“: Слатката исповед на Дрејк за Ријана на MTV VMA

Дрејк имаше задача да ѝ ја врачи на Ријана наградата „Мајкл Џексон“ на MTV VMA. Во својот...

Исповед на оженет маж: Се гледам со една убава девојка, иако сум во брак!

„Морам нешто да ви признаам. Се гледам со друга иако сум во брак. Таа е неверојатна девојка:...

Исповед. Како навистина изгледа секс кога имате деца … Дали сте се нашле во ваква ситуација ?!

  Констанс Хол е блогерка која има четири деца и пред извесно време објавила текст, во кој...

ИСПОВЕД: Не знаев дека сум толку убав, додека татко ми не купи БМВ

19- годишниот Мерсудин Шехалиќ од Сараево, на својот Фејсбук профил објави фотографија од...

Исповед на смртна постела: за што ќе сакате да го вратите времето назад?

Приказната ја раскажува медицинска сестра која работела во одделение каде пациентите ги...