Таг:, , , , , ,

Во животот ќе доживеете неколку различни видови љубов додека стигнете до вистинската

Стручњаците велат дека секој човек во животот доживува 7 видови на љубов, додека да стигне до...

Дали сте зависник од шеќер?

Дали ви се случило некогаш едноставно да не можете да кажете „Не“ кога е во прашање сладок...

Мажите сакаат кога жените го прават првиот чекор, а жените раскинуваат почесто од мажите – Тврдат новите истражувања

Машко-женските односи секојдневно се мета на нови истражувања и откривање на нови факти и...

Немажените жени се посреќни и живеат подолго од омажените?

Немажените жени кои немаат деца се најсреќниот дел од популацијата и веројатно е дека ќе...

Не е тајна – Жените паѓаат на вистински шмекери

Мажите со длабок глас уште при првото запознавање будат интерес кај жените. Поклонувањето...

Дали врската на далечина е осудена на пропаст?

Спрема истражувањата, верувале или не, таквите врски имаат дури 58% шанси за успех Помислата...

Одговор на контроверзното прашање – Колку поранешни партнери се премногу?

Судејќи според одговорите на половина од испитаниците, и 46% од мажите, идеален број на...

Нема врска со изгледот – Мажите можат да одлучат дали ги привлекува жената по само едно нешто

Само едно нешто е доволно за да го привлечете или одбиете Гласот може силно да влијае врз тоа...

Жените најмногу од сè ја ценат љубезноста

Љубезноста е како грацитација, таа е најважна, но толку малку ценета и забележана. Освен тоа...

Експлозивна љубов или само емоции? – Врска помеѓу помлад маж и постара жена

Не е правило, но во некои врски на помлади мажи и постари жени има и лична корист, но таква...

Жените откриваат кои се најлошите особини на современите мажи

Кои мажшки особини на современите мажи ги иритираат жените Модерното време донесува многу...

Недостатокот на сон доведува до дебелеење – Ново истражувачко откритие

Ноќ помината без спиење може да се претвори во вишок килограми. Америчкото здружение за...

Дали сте таков маж? – Жените сакаат ваков партнер покрај себе

Збогум на стереотипите дека мажите се помалку мажествени доколку и помагаат на својата жена...

Зошто ТОЈ не ве повикува на втор состанок – Можеби поради некоја од овие причини

Ви пишува и ви се јавува, но втор состанок ни на повидок? Машко-женските односи отсекогаш...

Како да му го привлечете вниманието? – Облечете ЦРВЕНО, тоа е бојата на љубовта и страста

Една од најслабите точки на посилниот пол е таа кога жената носи црвена боја. Дамите во...

Жените се заљубуваат на ШЕСТИ поглед –  Пресудниот миг кој трае 15 секунди

Доволни се само три нешта и тие да заљубат во мажот Припадниците на посилниот пол, се...

Што мислат жените – Кога е вистинското време за брак?

Во кои години е најидеално да се заплови во брачните води? Кога ќе ги преминат своите...

Физичкиот изглед не е најважен – Оваа особина ја има клучната улога при одбирањето на партнер

Доколку мислевте дека парите, физичкиот изглед или образованието имаат клучна улога во...

Шолја кафе дневно го зајакнува мозокот и помага во превенцијата на овие болести

Кофеинот значително влијае во превенцијата на невролошките пореметувања Шведските и...

5 нешта кои мажите обожаваат да ги видат на една жена

Кога е во прашање изгледот, на овие нешта мажите никако не можат да им одолеат Иако црвениот...