Таг:, , , , , , ,

Зошто ТОЈ не ве повикува на втор состанок – Можеби поради некоја од овие причини

Ви пишува и ви се јавува, но втор состанок ни на повидок? Машко-женските односи отсекогаш...

Како да му го привлечете вниманието? – Облечете ЦРВЕНО, тоа е бојата на љубовта и страста

Една од најслабите точки на посилниот пол е таа кога жената носи црвена боја. Дамите во...

Жените се заљубуваат на ШЕСТИ поглед –  Пресудниот миг кој трае 15 секунди

Доволни се само три нешта и тие да заљубат во мажот Припадниците на посилниот пол, се...

Што мислат жените – Кога е вистинското време за брак?

Во кои години е најидеално да се заплови во брачните води? Кога ќе ги преминат своите...

Физичкиот изглед не е најважен – Оваа особина ја има клучната улога при одбирањето на партнер

Доколку мислевте дека парите, физичкиот изглед или образованието имаат клучна улога во...

Шолја кафе дневно го зајакнува мозокот и помага во превенцијата на овие болести

Кофеинот значително влијае во превенцијата на невролошките пореметувања Шведските и...

5 нешта кои мажите обожаваат да ги видат на една жена

Кога е во прашање изгледот, на овие нешта мажите никако не можат да им одолеат Иако црвениот...

Во што е магијата? Зошто некој се заљубува во вас, а некој не?

Сигурно барем еднаш во животот сте се запрашале што е причината во тоа кога некој ќе се...

Несовршености кои привлекуваат – 3 машки „маани“ кои жените ги обожаваат

Машкиот шарм е доста тешко да се опише со зборови, но многу пати во тој сокриен сексапил...

Зошто коронавирусот кај некои пациенти доведува до посериозни компликации

Зошто некои се позагрозени од другите? Инфектологот Џон Коен, професор емеритус на...

Мажите често го прават ова – а жените тоа го сметаат за изневерување

Изневерувањето секој го доживува на свој начин, иако за многумина е потполно јасно што се...

Зошто жените сакаат недостижни мажи?

За да остварат успех во врската, некои сметаат дека треба да се трудат да бидат таинствени за...

Кучињата и мачките не можат да го пренесат корона вирусот

Вашите домашни миленици се безбедни Кучињата и мачките не можат да го пренесат корона...

Најновите истражувања конечно открија – Мажите почнуваат да созреваат дури во овие години

Веројатно многу пати сте го слушнале изразот дека „мажите никогаш не созреваат“, односно...

9 компании деноноќно работат на создавање на вакцината против корона вирусот

Големите фармацевстки компании истапија со плановите да развијат вакцина или метода на...

Луѓето со КАФЕАВИ ОЧИ имаат несекојдневна моќ

Се смета дека луѓето кои имаат кафеави очи, имаат необична моќ која им помага да ја...

Стручњаците тврдат: Најдобар секс имаме на 32 години!

Просечна личност е најздрава во 30­-те години од животот, најбогата на 47 и има најдобар секс...

На жените им треба повеќе сон отколку на мажите, затоа што повеќе го користат мозокот

Во просек жените спијат 20 минути повеќе од мажите. Резултатите од истражувњето во кое...

Дали е здраво да се пие цеден портокал наутро?

Вистина или заблуда за омилениот пијалак – дали е здраво да се пие наутро? Милион пати во...

Некои ќе бидат воодушевени а некои изненадени – Ова е НАЈУБАВИОТ МАЖ на СВЕТОТ

Резултатите се тука, ова е најубавиот маж на светот Благодарение на прочуената метода...