Таг:, , , , , , , , , ,

5 факти за сексот кои можеби не сте ги знаеле

За сексот постојат многу митови, но за среќа постојат доволно истражувања кои многу успешно...

Според жените овие мажи се идеални за брак!

Припадничките на поубавиот пол ги привлекуваат мажи на кои семејството им е поважно и од...

Центиметрите сепак се важни? Овие мажи се најдобри во кревет

Иако сигурно многупати сте слушнале како центиметрите не се важни, сепак тоа не е точно....

5 научно докажани придобивки од вежбањето пилатес кои ќе ви го променат животот

Секојдневно се соочуваме со стресови и хаотични ситуации. Секој од нас е во потрага по мир и...

Еве како пријателството ни го чува здравјето

Вистинските пријателства го чуваат емоционалното здравје и здравјето на мозокот. Една од...

Науката вели, ако жената ги поседува овие квалитети, потруди се да ја задржиш!

Секој од нас доаѓа во период од животот кога наоѓањето партнер за цел живот е поважна одлука...

Истражувањата покажале зошто латино мажите важат за најдобри љубовници

Општо е познато дека латино мажите ги бие глас дека се одлични љубовници, па одредени...

Колку долго треба да трае вашиот одмор за да се ослободите од стресот?

Научниците тврдат дека за здравјето е многу важно да се направи пауза од работата во која ќе...

Не е се во изгледот: Ова е главниот критериум за жените при изборот на идеален партнер!

Жените помлади од 40 години поставуваат високи критериуми при избирањето на партнерот преку...

Каква е поврзаноста на обликот на вашиот задник со вашето здравје?

Според најновите истражувања, обликот и големината на задникот можат да откријат многу за...

Овие особини ве прават помалку привлечни според научните истражувања

Убавината е во очите на набљудувачот. Вашата атрактивност не зависи од тоа како изгледате,...

Зошто кажуваме лаги?

Лагите зборуваат сè. Најновите истражувања покажуваат дека секој од нас знае да излаже од 2-3...

Кога децата развиват чувство за добро и лошо?

Можеби ќе се изненадите од фактот дека децата на три годишна возраст имаат развиено чувство...

Научно докажано: Добрината не се исплати!

Добрината е карактерна особина за која постојат поделени мислења. Некои луѓе велат дека...

3 убедливи причини зошто е подобро да спиете голи

Време е да заборавите на носењето неудобни пижами и широки маици за спиење. Неодамна...

Дали животните можат да предвидат земјотрес? (ВИДЕО)

Општо верување е дека животните можат да предвидат кога ќе се случи некоја природна...

НАУЧНИЦИТЕ ОТКРИЈА КОИ ТИПОВИ НА ЛУЃЕ СЕ НАЈПРИВЛЕЧНИ ЗА КОМАРЦИТЕ

Сте забележале ли дека има луѓе кои постојано се жалат дека имаат премногу убоди од комарци,...

Ги знаете ли последиците од прејадување од јаткасти плодови?

Семките и јаткастите плодови моментално се многу популарни со оглед на тоа дека ги...

Зошто кожата на прстите се набира во вода?

Научниците со децении сметаат дека прстите на рацете и нозете во вода се набираат бидејќи...

Научно: Каде одат изгубените чорапи?

Науката конечно има одговор на едно од најтешките прашања со кои ние како човештво сме...