Таг:, , , ,

Може ли вашето куче да добие изгореници од сонцето?

Дали вашите миленици се безбедни од УВ зраците? Не, сонцето за жал не ги поштедува и нив. Дури...

Негувајте ја кожата со коцки мраз!

Мразот е една од наједноставните и најдобри работи кои можете да ги користите во...

Зошто треба да го заштитите лицето со озонирана крема за сонце?

Со почетокот на топлите сончеви денови, доаѓа и потребата од правилна и соодветна заштита на...

Ова се најголемите придобивки во здравјето доколку користите сода бикарбона

Која е состојката што секој треба да ја има во својот дом? Верувале или не, тоа е сода...

Што ќе се случи со вашето стапало еден час откако ќе го завиткате во алуминиумска фолија?

Нанесете 5-7 слоеви алуминиумска фолија на вашето стапало, со парчиња од хартија или памук...

Изгоревте на сонце? Ова се природни лекови од домаќинството кои ќе ви помогнат

Кога не внимаваме на својата кожа и без заштита се изложуваме на силното сонце или пак...

Преживеала ужасни изгореници на лицето, а сега се трансформира со помош на шминка

Ова е 20 годишната Шалом Блак, таа на 9 годишна возраст преживеала ужасна несреќа во...

Пазете се од сонцето! Не сакате да ви се случи ова!

Пазете се од сонцето. Не сакате да ви се случи ова!  

Дознајте зошто гориме на сонце + домашни лекови за изгореници од сонце

Летото ни пристигна, а со тоа се отвори сезоната на вода и сончање. Веќе добро ни е познато...