Таг:, , , , , , ,

(ВИДЕО) Италија слави: Неопислива среќа на лицата на излечените пациенти го обиколи светот

На интернет се појави видео „Трка против времето“ кое го снимија здравствените работници...

Излечена 51-годишна пациентка од Тексас сподели важни совети во борбата против коронавирусот

После 22 дневна терапија, 51-годишна пациентка од Тексас го победи коронавирусот и ја сподели...

Најстариот пациент кој го прележа коронавирусот – 104 годишниот дедо е ветеран од Втората светска војна а ја преживеал и шпанската грозница

Вилијам Бил Лепсчис е најсреќниот дедо на светот. Тој е најстариот пациент кој го прележа...

Среќна вест од Италија: Шестмесечно бебе успеа да го победи коронавирусот

Од Италија пристигнаа среќни вести – Шестмесечниот Лео го победи коронавирусот После 50...

Италијанскиот 65-годишен кардиолог кој го победи корнавирусот сподели: „Најлошото доаѓаше во ноќите..“

И додека бил болен се грижел за другите пациенти со кои заедно лежел на интензивна нега...

18-годишна девојка од Србија која е дијабетичар го победи корона вирусот

И покрај тоа што се бори со опасната болест веќе 10 години, таа успеа да го победи корона...

Том Хенкс и Рита Вилсон го победија корона вирусот – Конечно се вратија во својот дом во Америка

Познатиот пар не ја криеше својата радост за враќањето дома Том Хенкс и неговата сопруга...

Исповед на италијанскиот фудбалер Алесандро Фавали кој го преживеа корона вирусот

„Очите ми гореа и се тресев. Но за среќа го преживеав и сега се чувствувам одлично!“...

Јас сум жената која излезе од битката со коронавирусот како победник: Ова ми го спаси животот

Лекувањето е возможно доколку ги почитувате советите на лекарите. Нејзиното име е Ана, таа...

Исповеди на луѓе кои го преживеале корона вирусот: „Започнува со главоболка и треска а потоа..“

„Температурата нон-стоп варираше. Еднаш имав 38,5 потоа 37,2 а веќе следното утро имав 39“ – се...

Фудбалер од Италија излечен од корона вирус

Неговиот клуб потврди дека фудбалерот е потполно оздравен и дека двата тестови направени во...