Таг:, , , , , , ,

Чудо на природата: 7 неверојатни факти за морето на смртта! (ФОТО)

Мртвото море, Морето на смртта и Лотовото море се називите за соленото езеро помеѓу Јордан и...

Научниците создадоа пиво старо 5 000 години

И во далечното минато квасецот се користел за правење на пиво. Израелските научници...

Што се случува со Мадона? Настапот на Евровизија за кој доби огромна сума остро критикуван од јавноста!

Мадона ги разочара обожавателите со гостувањето на финалната вечер на Евросонг, кој се...

Погледнете ги настапите на Тамара и останатите финалисти од втората полуфинална вечер на Евровизија! (ВИДЕО)

Вчеравечер се одржа и втората полуфинална вечер на Евровизија, каде што на наше големо...

Македонија ќе настапи во првата половина на Евровизиското финале: „Proud е песна за сите нас“- напиша Тамара на Фејсбук

Македонија влезе во финалето на Евровизија по шест години пауза. Иако Тамара Тодевска...

СРЕЌА Е…МАКЕДОНИЈА ВО ЕВРОВИЗИСКОТО ФИНАЛЕ! ГОРДИ НА ТАМАРА!

Среќа е да влеземе во финалето на изброт за песна на Евровизија, после седум години!  Горди...

Се одржа првата полуфинална вечер на Евровизија: Ова се земјите кои влегоа во големото финале! (ВИДЕО)

Вчеравечер се одржа првата полуфинална вечер на овогодинешното издание на Евровизија во...

Испечатено првото срце во 3Д

Научниците во Израел претставија печатено тридимензионално срце со човечко ткиво и крвни...

Тамара Тодевска е нашиот претставник на Евровизија за 2019 година

Поп пејачката Тамара Тодевска ќе ја претставува Македонија на Евровизија 2019, која ќе се...

5- годишно девојче ги освои срцата на 53.000 следачи на Инстаграм со својата неверојатна коса

Миа Афлало има само пет години, а веќе остави белег на модниот пазар и на социјалните мрежи,...

Creative Hub ја претстави Македонија на Самитот Forbes во Израел

Основачот на бизнис центарот за неформално образование Creative Hub од Скопје, Аријана Коскарова...

Гал Гадот во моќно издание за магазинот Elle ја сподели трагичната приказна на своето семејство

СуперЖената Гал Гадот ќе го краси декемврискиот број на магазинот Elle. 32-годишната актерка...

Разлики во рекламите на ИКЕА во зависност од земјата за која се наменети

Еден каталог, за една фирма, со различни фотошопирани разлики во зависност од земјата за...

ВИДЕО: Погледнете зошто оваа реклама е забранета за емитување пред 22 часот

Оваа реклама за модниот бренд Hoodies е забранета за емитување пред 22 часот на ТВ во Израел,...

Женски затвор се претворил во модна писта

Затвор во централен Израел ” Неве Тирза” се претворил во модна писта откако во него...

Приказна за Израел и Палестина раскажана на досега најуникатниот начин

Приказна за Израел и Палестина раскажана на досега најуникатниот начин. This Land Is Mine from Nina Paley on...