Таг:, , , , , , , ,

16-годишен прилепчанец измисли уникатен медицински шприц кој го заштитува медицинскиот персонал

Иако има само 16 години и е ученик во прилепската гимназија „Мирче Ацев“, Сашо Јандрески...

Презервативи кои ја менуваат бојата доколку партнерот има сексуално пренослива болест!

Сексот е основата на човечкото постоење. Без секс, никој од нас не би бил тука. Тоа е убава и...

Полска има соларна патека за велосипеди која свети во темница

Велосипедот претставува одлично средство за превоз особено во градскиот метеж, а возењето...

20 незаборавни цитати на еден од најгенијалните луѓе на сите времиња Никола Тесла

Ако постои човек кој знаеше како да ја смени реалноста, тогаш тоа е тој. Го нарекувале...

Решение за Алцхајмеровата болест, зависностите, депресијата: Со имплант ќе се стимулира мозокот и ќе се лекува

Научниците се на чекор од воведување на нов третман при зависностите. Се работи за длабока...

#ИнстаСреќа: Дали би сакале и вие да пиете кафе со шеќерна волна? (ФОТО)

Кинеската компанија за кафе Mellower создаде бура во шолја преку уникатното еспресо наречено...

Обетки кои штитат од несакана бременост?

Постојат неколку методи на контрацепција кои ги штитат жените од несакана бременост....

Верувале или не, доаѓа машина која пере, суши и пегла алишта (ВИДЕО)

Ова чудо од машина на продажба ќе се најде во 2019 година. Во Сан Франциско е измислена...

Откако ќе ги научите овие 7 животни лекции од Никола Тесла, ќе живеете многу поубаво

Некои од најголемите умови на нашето време се сметале за луди од страна на нивните врсници и...

Нема повеќе срам: Измислени се женски гаќи за орален секс!

Измислени се првите гаќи за орален секс. Познавајќи со какви проблеми се соочуваат жените,...

Жените го носат овој изум за да се заштитат од силување!

Една жена поттикната од своето лошо искуство со физички напад создаде брилијантен изум кој...

Носејќи го овој градник, градите ќе ви пораснат за 7 денови?

Милан Милиќ (33) тврди дека неговиот градник е доволно да го носите три пати дневно по пет...

Ова е салфетата која покажува дали ви ставиле дрога во пијачката

Овие салфети изгледаат како сите останати. Единствената разлика е тоа што, ако истурите од...

Што значат буквите „YKK“ на патентите?

Кога ќе го повлечете патентот, забележете дали на него има 3 букви- „YKK“. Најверојатно...

ФОТО: По овој градник полудеа сите жени со огромни гради

Жените на социјалните мрежи со одушевени од изумот на Ерин Робертсон, основачката на...

Запознајте се со најновиот изум на Whirlpool за рециклирање храна

Просечна фамилија исфрла 180 килограми храна на годишно ниво. Не само што претсавува синоним...

Возови фотографирани во неверојатно убава природа

 Има нешто носталгично и романтично во возењето со воз. Седејќи го гледаш како светот...

Тесла автопилот – спречува и предвидува сообраќајки пред истите да се случат (ВИДЕО)

Најновиот изум на Тесла колите – Тесла автопилотот, кој дефинитивно е нешто неверојатно....

ВИДЕО: Македонски изум – како да го наполните мобилниот ако немате полнач, ниту струја

И досега сме гледале видеа во стилот направи сам на YouTube, но овој пат е македонско и одлично....

ГАРСОЊЕРА ОД 20 КВАДРАТИ КОЈАШТО СТАНУВА ТРИ ПАТИ ПОГОЛЕМА: СПАСОНОСЕН ИЗУМ ЗА МАЛИТЕ СТАНОВИ!

Во внатрешноста на овој изум во облик на плакар се сместени кревет, работна маса, како и...