Таг:, , , , , , , , , , ,

Вкусна салата по принципите на кето исхраната (РЕЦЕПТ)

Ако сте љубител на лесната храна без јаглени хидрати, или пак ако сте на кето диета, овој...

Купил јајце од супермаркет и сега има пиле! (ФОТО)

Јутјуберот, Џош Питерс, одлучил да направи многу интересен експеримент и од јајца од...

Крцкава пита со тиквици и млад кромид! (РЕЦЕПТ)

Подготовете крцкава пита со тиквици и млад кромид одлична во комбинација со јогурт....

Оваа жена купила јајце со ембрион од виетнамски ресторан и сега има патка за домашно милениче!

Избирањето на идеално милениче не е секогаш лесно. Треба да се земе в предвид фактот дека...

Како едно обично јајце стана попопуларно од Кајли Џенер на Инстаграм?

На почетокот на јануари, поточно на 4 јануари некој на Инстаграм отвори профил под името „World...

Направете маска од компир и јајца: Најефикасен отстранувач на подочниците и уморот!

Иако подочниците и темните кругови околу очите се безопасни, тие ве прават да изгледате...

Денес е Побусани понеделник, ова се обичаите кои треба да ги испочитувате

На деветиот ден на Велигден, кој се вика Побусани понеделник, се оди на гробишта и на секој...

Внимателно одберете какво велигденско јајце ќе подарите- еве што значат боите

Црвеното јајце е симбол на Велигден поради новиот живот, плодноста, компарацијата со...

Утре е Велики Четврток: Првото боено јајце има волшебна моќ- еве што да направите

Утре е Велики четврток, ден кога се фарбаат велигденските јајца. Сега се наоѓаме во...

Јајце на око на сред море!

Медитеранската медуза Котилорхиза туберкулата вообичаено може да се сретне во Медитеранот...

12 трикови за лупење овошје кои мора да ги знаете (ВИДЕО)

Интересни трикови за чистење на овошјето, кои ќе ви ја олеснат работата и сигурно ќе научите...

Пронашле велигденско јајце старо девет години: Одлучиле да го скршат, а тоа што им се случило никогаш нема да го заборават (видео)

Едно америкнаско семејство додека го уредувало својот дом за време на празниците, зад еден...

Еве што треба да направите на Велика Сабота

Некои луѓе, саботата пред празникот Велигден, наречена Велика Сабота, за празник ја сметаат...

Ефтини и лесни Велигденски декорации (ВИДЕО)

За комплетна празнична атмосфера, украсете го домот со интересни декорации.  Ефтинио и...

Симболиката на црвеното велигденско јајце

Вапцувањето црвени јајца за Велигден е најраспространетата традиција во сиот христијански...

Денес е Велики Четврток и првото црвено јајце има магична моќ- еве што треба да направите

Денес е Велики четврток, ден кога се фарбаат велигденските јајца. Сега се наоѓаме во...

Еве зошто Киндер јајцето е жолто одвнатре

Со децении не се родило дете на кое очите не би му „светнал“ кога ќе здогледа Киндер јајце....

Во недела е Прочка: Што треба да направите на овој голем празник?

Македонската традиција за Прочка е богата и разновидна. Секаде се одбележува овој празник...

Оваа жена купила јајце на интернет и добила изненадување!

Шарлот Херисон на шега преку интернет си нарачала јајце од ему, не мислејќи дека 47 дена...

Вбризга сперма во јајце од кокошка, а тоа што се роди од него ги збуни научниците

Во ова видео е покажан експеримент кој ќе ве остави без зборови. Овој човек вбризга сперма во...