Таг:, , , , , ,

Спектакуларен крај на скопската концертна сезона – Балкански Фестивал во декември

Senidah, Jala Brat и Buba Coreli, Coby, Krisko и Begeton Band и Слаткаристика на 20 декември во А1 Арена Борис...

Атрактивно финале на летната сезона во клубот Централ Парк во Скопје

Најпопуларните музички имиња од регионалната сцена, во периодот кој што следува, ќе ја...

Јала Брат, Буба Корели и Николија на 9 февруари во Скопје

Едни од најактуелните изведувачи во регионот, Јала Брат, Буба Корели и Николија, на 9...