Таг:, , , , , , , , , , ,

Вежби кои се ефикасни во борбата со ‘рчењето

‘Рчењето е чест проблем со кој се соочува популацијата. Стручните лица постојано се во...

Кој акцент е најсекси?

Во анкетата која ја спроведе интернет сајтот посветен на патувања- „Big 7 Travel“, за најсекси...

Зошто ги славиме Светите Кирил и Методиј?

Големите македонски и сесловенски просветители Светите браќа Кирил и Методиј се...

2.000 евра награда за тој што ќе го прочита стариот камен

Малото село Плугастел се наоѓа во Франција  нуди награда од  2.000 евра на тој што ќе успее да...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ЧЕТВРТОК (24 ЈАНУАРИ, 2019)

Овен  Нема место за паника, ќе успеете да ги решите сите проблеми. Добрите односи со...

Дали знаевте дека музиката го подобрува расположението и здравјето на срцето?

Дали знаевте дека музиката, не само што го подобрува расположението, туку и здравјето на...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ЧЕТВРТОК (16 АВГУСТ, 2018)

Овен  Во постапките на работа немојте да се трудите да ги наметнувате вашите идеи и онака ќе...

ВИДЕО: „Нинанајна“ имаше најголем успех на Евровизија – по 12 години ја препеја турска пејачка

Песната „Нинанајна“ со која Елена Ристеска нè претставуваше на Евровизија во 2006 година...

Следува уште еден споен викенд- уште колку неработни денови не` чекаат?

Следниот неработен ден е петок, 15-јуни, кој е прв ден од Рамазам Бајрам. Тоа ќе значи уште еден...

Ова е најомиленото име на светот

Различни земји, различни обичаи? Не секогаш. Барем не кога станува збор за имињата на...

Како да кажете „Здраво“ на 25 јазици

Не ви треба големо познавање на јазикот во државата каде што патувате, но убаво е да го...

Ноќ на убавина, слава, гламур!

„Story awards Party“ е едно од најзначајните случувања во светот на шоу-бизнисот кој секој пат...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ВТОРНИК (06 ФЕВРУАРИ, 2018)

Овен  Дружења и контакти со луѓе. Ова е ден на лесни и пријатни односи со вашите пријатели....

Новак за првпат го покажа лицето на синот: Ова е Стефан Ѓоковиќ (ФОТО)

Најдобриот српски тенисер со својот тригодишен наследник направи селфи во авион и моментот...

Како до германско државјанство или постојан престој во Германија?

Да станете Германец веројатно ќе значи да се откажете од моменталното државјанство, но исто...

Се слави Архангел Михаил – едно нешто не треба да го правите денеска

Архангел Михаил е водачот на небесните војски кој секогаш се јавувал на местата на кои се...

Следниот месец доаѓа продолжен викенд, последен неработен ден годинава

Oсми декември, Св. Климент Охридски е последниот неработен ден за сите граѓани годинава. Овој...

Десет години без Тоше, наскоро нов албум со негови песни

Македонија и Балканот денеска се сеќаваат на Тоше Проески кој на денешен ден пред десет...

Ајде да учиме англиски, италијански, шпански, германски …

Студио Примма, Вашето ново јазично катче. Совладајте го својот омилен странски јазик без...

Приказна за шимпанзото Вашо која го остави светот без зборови

Шимпанзото Вашо, женка, била одведена од дивината кога била убиена мајка ѝ. Ја посвоиле...