Чек дис аут
Search

Таг:, , , , , ,

3 јога потези кои ќе ви помогнат да го зајакнете вашиот имунитет

Сега повеќе од кога било, важно е да го заштитите и зајакнете вашиот имунолошки систем. Од...

Еве зошто треба да носите облека во БЕЛА боја

Еве каква среќа донесува облеката во бела боја.. Јогата на свесноста се нарекува...

(ВИДЕО) Вежби за правилно држење на телото и смалување на деформитетот на ‘рбетот

Искористете го слободното време за го корегирате држењето и да го исправите ‘рбетот....

(ВИДЕО) 15-минутна релаксација и опуштање – Јога против вкочанети рамена и болки во вратот

Погледнете неколку едноставни јога вежби кои можат да ви помогнат доколку имате тегоби во...

(ВИДЕО) 4 јога вежби за правилно дишење и подобро функционирање на белите дробови

Многу се едноставни, правете ги секој ден. Во јогата постои техника на дишење која има големо...

3 работи кои што помагаат ако имате страв од КОРОНА вирусот: Ја исцелуваат душата и помагаат да го зачувате вашето ментално здравје

3 најдобри начини да го намалите стресот за време на пандемијата од Корона вирусот! Корона...

Вежбаме дома: Одлични ЈОГА вежби за здраво тело и среќен дух

Јогата во целост можете да ја практикувате дома. За овие денови на епидемија, ви нудиме уште...

Зошто медитацијата е важен дел од нашата рутина?

Покрај тоа што е одличен начин за да се опуштите и да се ослободите од стресот, медитацијата...

Совети за долговечен живот од 101-годишната инструкторка по јога

Таа вели дека има дух на тинејџер, ужива во животот, сака вино, високи потпетици и му се...

Јога вежба против страв и несигурност: Направете ја оваа асана со афирмации и зајакнете ја самодовербата

Во прашање е јога положба на Вршасана (дрво). Стравот можеби неможеме да го отстраниме, но...

Пораката на Буда за луѓето кои имаат проблеми: Како да ги одврзете јазлите на негативните чувства

Поучна приказна на Буда открива како да се справите со грижите и негативните емоции, да ги...

5 ефикасни јога вежби за убави и цврсти гради

Поголемиот дел од жените не се задоволни со обликот и големината на своите гради, затоа...

5 вида на успех: Зошто треба да не радуваат смиреноста и духовноста

Што и да преставува успех за вас, било да е тоа тривијален или специфичен животен стил, тоа е...

Будокон јога: Зошто овој стил е посебен за вашиот ум?

Освен за физичкиот изглед, будокон јогата помага и за стимулирање на мислите… Будокон...

Никој не зборува за ова: Дали знаете кои се добрите страни на стресот?

За стресот постојано се зборува во негативен контекст, но тој има и добра страна, за кое...

Научно докажано: Со пилатес жените полесно ја поднесуваат бременоста и породувањето!

Промените низ кои поминува телото во текот на деветте месеци бременост не се мали и жените...

Што му се случува на вашето тело по само 8 недели вежбање пилатес?

Убавината на пилатесот е фактот што било кој, во било која возраст може да почне да вежба. Со...

Направете брза детоксикација на организмот по празниците

Во овој период постојано сме изложени на прослави, посети на роднините и јадеме многу слатки...

Трансформирајте го духот и телото, вежбајте јога во PowerHouse Pilates!

Хармонијата на телото, психата и душата е основната суштина на јогата. Преку неа се...

Водич за подигнување на имунолошкиот систем преку природен пат

Со помош на овие неколку ефикасни методи ќе успеете да го подигнете имунолошкиот систем...