Таг:, , , , , , , , ,

Кристијано Роналдо оставил напојница од 20.000 евра во хотел во Грција

Фудбалската ѕвезда Кристијано Роналдо пред започнувањето со подготовките за новата сезона...

Кристијано Роналдо го вози најскапиот автомобил во светот

Фудбалерот Кристијано Роналдо е сопственик на најскапиот автомобил во светот- Bugatti  „La Voiture...

ВИДЕО: Каков татко, таков син, Кристијано Јуниор во стилот на својот татко

Кристијано Јуниор, исто како својот татко од Реал Мадрид се пресели во школата на Јувентус,...

Кога не може татко му, може тој: Синот на Кристијано Роналдо постигна 4 гола на дебито за младиот тим на Јувентус (ВИДЕО)

Синот на Кристијано Роналдо тргна по стапките на неговиот татко и покажа дека поседува...

Се е поради парите: Еве зошто Роналдо сака да игра во Јувентус

Кристијано Роналдо ќе може да има корист од многу позитивниот за него даночен закон во...

Познати двојките за четрврт-финалето во Лигата на Шампионите: Јувентус на мегдан со Реал M., Сити против Ливерпул

Јувентус против Реал Мадрид е најзвучната двојка во четвртфиналето од Лигата на...

Пицерија од Наполи нуди неверојатна промоција за првата повреда на Игуаин во Јувентус

Навивачите на Наполи уште не можат да се помират со фактот дека Гонзало Игуаин го замени...

Барн го совлада Јувентус, во центарот на вниманието поништениот гол на Мората

Со головите на Левандовски и Милер тимот на Баерн Минхен се избори за нерешени 2:2 против...

Македонските Фан Групи на Јувентус и Барселона заедно ќе го следат финалето во Mondano Sport & Lounge Bar

Финале на Лигата на Шампионите со фан групите на Juventus и Barselona во Mondano Sport & Lounge Bar Во...

Видео: Ова се копачките што Меси ќе ги носи во финалето против Јувентус …

Adidas го откри изгледот на копачките што ќе ги носи Лионел Меси во финалето во ЛШ што ќе се...

Видео: Лудо славење на играчите на Јувентус во соблекувалната!

„Кралевите“ дадоа сѐ од себе да победат, но не успеаја да го надмудрат италијанскиот...