Таг:, , , ,

Слушнете ја одличната изведба на Марија Спасовска на познатата композиција од Калиопи „Црно и бело“

Младата Марија Спасовска воодушевува со своите вокални способности, а доказ за тоа се...

Зошто Владо Јаневски заминал од свадбата на Каролина?

Во емисијата „Еден на Еден“ Владо Јаневски откри анегдота, која ретко кој ја знаеше досега....

Калиопи Букле со нова песна и видео запис, потпомогнато од Витаминка

Македонската естрадна ѕвезда Калиопи Букле ѝ го претстави на јавноста видео записот за...

Ретко кој ја позна: Како изгледаше Калиопи на „Златно славејче“? (ФОТО)

Нашата пејачка Калиопи ќе биде запаметена по победата на едно од првите изданија на...

(ВИДЕО) Семејството се прошири: Два нови животи пристигнаа во домот на Калиопи!

Секојдневието на поп-дивата Калиопи ова лето се менува со дополнителна доза позитивна...

После земјотресите Калиопи упати моќна порака (ФОТО)

Најсилниот земјотрес во Скопје беше регистриран во неделата во 15,10 часот со магнитуда од 5,3...

ВИДЕО: Салата се тресеше од гласот на Марко Бошњак, изведба за симнување капа

Малиот Марко Бошњак ја испеа песната „Бато“ од Калиопи, а со својот настап ја стресе салата...

ВИДЕО: Погледнете го Евровизискиот настап на Калиопи со „Дона“ во Шведска

Иако имаше одличен настап, Калиопи како претставник на Македонија не успеа да влезе во...

Видео: Со оваа песна, Калиопи ќе ја претстави Македонија на Евровизија

Тукушто беше објавен спотот за „Дона“, песната со која Калиопи ќе нè претставува на...

Калиопи со песната „Дона“ на Евровизија во мај

„Дона“ е насловот на песната со која Калиопи ќе ја претстави Македонија на 61-то издание на...