Таг:, , , ,

Во погрешни раце и дијамантот е обичен камен

Слободен си кога можеш да си дозволиш да мислиш со срцето и да леташ високо со паметот....

Затвореното срце е еднакво на мртов човек…

Доаѓа време за тага. Никој тука не е поштеден. Велат дека несреќата никогаш не доаѓа сама. Што...

2.000 евра награда за тој што ќе го прочита стариот камен

Малото село Плугастел се наоѓа во Франција  нуди награда од  2.000 евра на тој што ќе успее да...

Како да го отстранете забниот камен на природен начин?

За да го отстраните забниот камен, кој може да предизвика воспаление на непцата (гингивитис...

Архитектонско чудо: Овој мост во Виетнам е неверјатен, а нема да верувате од што е направен!

Мостот во златна боја кој го држат две огромни камени раце е отворен на планината Ба На во...

Денес е Велики Вторник, денот кога Исус изрекол многу поуки и параболи

Ноќта настапувала и Христос со апостолите, повторно, заминал да ноќева во Витанија, каде што...

Мартинки, црвено-белите амајлии – ова е обичајот за нив

Баба Марика Узунска вешто ги пронајде во својата кошница, каде го чува приборот за плетење,...

(ФОТО) Ги стаписа пријателите на Фејсбук: Уште еден македонски пејач рипна во тавче?!

На македонската естрада и тргна со венчавки и бебиња, така што речиси секојдневно сведочиме...

Нов, супер кул тренд за бојадисување на косата

Трендовите постојано се менуваат, а последниве неколку години сме сведоци дека е многу...

Најколоритниот град во светот се наоѓа во Колумбија и ќе ве маѓепса со неговата уникатност

Замислете да залутате во градче каде сите ѕидови, прозори, скалила, покриви се во светли,...

Таа го фати бидермаерот на Ана, а реакцијата на кумот на Швајни го сруши интернетот!

Мирјам Гроснер ќе биде следната невеста. Светската шампионка во биатлон и сопственичка на...

Се мажи Хурем: Кој е нејзиниот избраник? (ФОТО)

Мерием Узерли која го освои целиот Балкан како Хурем од серијата „Величествениот“, реши да...

Се ожени Кендал Ага – погледнете ја невестата

Познатиот Кендал Ага од серијата која е хит на Сител, Црната Роза, се ожени со својата сакана....

ВИДЕО: Фрли камен во реката… не очекуваше дека ова ќе се случи

Фрли камен во реката… не очекуваше дека ова ќе се случи

Што треба да носи секој хороскопски знак за да привлече пари?

Сигурно ви е познато дека секој човек има свој заштитен камен или парче накит, кој може да му...

Денеска е Светол или Велигденски вторник. Погледнете што треба да направите, и кои се обичаите.

Светол или Велигденски вторник е втор ден по Велигден кога продолжува прославувањето на...

Направете сами: 10 држачи за накит кои ќе ви го расчистат хаосот

Секоја жена има барем по неколку парчиња накит, а посебните љубители на накит имаат куп...

Денес е Лазарова сабота, што не смеете да правите!

Денес е Лазарева Сабота,  еден од поголемите христијански празници од пролетниот циклус....