Таг:, , , , ,

Љубовта сѐ уште постои? Марко Јариќ и Адриана Лима заедно во карантин! (ФОТО)

Разводот не ги спречи да останат во одлични односи, а деновите во изолација ги поминуваат...

Илјадници фламингоси го претворија Мумбај во розов град додека луѓето се во карантин

Додека луѓето седат во карантин чекајќи го крајот на коронавирусот, животните „владеат“ со...

Џиџи Хадид е бремена! Го очекува своето прво дете со момчето, пејачот Зеин Малик

Ширум светот произлезе најновата вест за бременоста на супермоделот Џиџи Хадид. Таа го...

ЏИЏИ ХАДИД И ЗЕИН МАЛИК ПРЕГРНАТИ ЗАЕДНО ГО СЛАВАТ НЕЈЗИНИОТ 25-ТИ РОДЕНДЕН

Џиџи Хадид неодамна го прослави нејзиниот 25-ти роденден покрај своите најблиски,...

ЕВЕ КАКО ДЕНОВИТЕ ВО КАРАНТИН ВЛИЈААТ ВРЗ ИЗГЛЕДОТ НА ПОЗНАТИТЕ ЛИЧНОСТИ

Помалку од 1%  од населението, или попознат како богати и славни се препознатливи по нивниот...

Жителка на Рим казнета со 400 евра поради тоа што ја шетала својата желка

Во Италија рекорден број на испишани казни за непочитување на забраната за движење, 16,545...

ТАНЦ ВО ВРЕМЕ НА КАРАНТИН

Музиката и танцот се речиси составен дел на сечии живот. Насекаде околу нас гледаме деца,...

(ФОТО) Сам свој мајстор – Урнебесни фотографии од салон за убавина во домашни услови

Карантинот ги натера многумина да практикуваат третмани за убавина и изглед во домашни...

Луѓето споделуваат што носат во карантин: Ова се најлудите карантински стајлинзи  

Фустан за недепилирани нозе, куче околу вратот.. Луѓето споделуваат фотографии од своите...

(ФОТО) Фотографии од дрон – Еве што прават луѓето во карантин, не е се толку тажно!

Целиот свет моментално е во карантин. Еден фотограф одлучи со помош на дрон да провери како...

Брус Вилис и Деми Мур после 20 години од разводот одлично се забавуваат заедно во самоизолација

Некогашниот омилен холивудски пар и понатаму одлично се согласува и после неколку години од...

Состојба на нови случаи заболени со КОВИД – 19 во Македонија

Министерството за здравство информира дека во изминатите 24 часа се регистрирани 15...

Од среда промена на полицискиот час, а за викендите ограничување 24 часа

Полицискиот час од среда ќе почнува во 16 часот, а ќе завршува во 5 часот следниот ден на...

(ВИДЕО) Новак Ѓоковиќ ќе ви покаже како се игра тенис во домашни услови

Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ пронајде начин како да продолжи со своите...

Држете растојание: Романтичен состанок во карантин

Верувајте, ​​карантинот не е апсолутно никаква причина да ја заборавите романтиката во...

Фотографии кои ќе ве насмеат: Како го поминуваат времето во карантин луѓето ширум светот?

Овој фотограф со помош на дрон ги фотографирал луѓето кои се во карантин во своите домови на...

Девојка го раскажува своето искуство за условите во државниот карантин: „Го започнувам мојот прв ден. Се надевам дека сме сите здрави“

Сања Тошеска го раскажува своето искуство за сместувањто во државниот карантин откако...

Пораката на Пушкин од карантин во 1827 година: Да го повикаме разумот да ни помогне!

Ќе станеме почисти и помудри, нема да му подлегнеме на мракот и стравот. Ќе се воздигнеме...

Коронавирус може да се добие и во изолација – Внимавајте на овие нешта

Дури и ако сте во изолација, лесно можете да добиете коронавирус. Обрнете внимание на овие...

Животните владеат со градовите додека луѓето се во карантин! (ФОТО)

Како што се зголемува бројот на земји кои одат под карантин, луѓето го поминуваат времето во...