Таг:, , , , , , , , , , ,

Била наставничка по хемија, дала отказ и сега е милијардерка

Жонг Хуијуан предавала 10 години хемија во средно училиште. Решила да даде отказ и да се...

ИКТ Комора: Дигитализацијата веќе не е опција, туку потреба за компаниите

Дигитализацијата е неопходна за брз економски раст и напредок на секоја компанија, просецот...

Основни карактеристики на луѓето родени во знакот Близнаци

Променливост е вистинскиот збор за овој знак. Остроумен и елоквентен, Близнакот претставува...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 3. ЈУНИ 2019 ГОДИНА

Ракот е склон кон менување на расположението, Вагата ќе ги одложи промените на работното...

20 изреки од познати личности кои ќе ве инспирираат да го промените начинот на размислување

Дали сте забележале дека кога некој цитира изреки од познати личности при разговор,...

СРЕЌЕН НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (27 МАЈ-2 ЈУНИ 2019 ГОДИНА)

Близнаците ги очекува голем успех, Лавот мора да се активира, Вагата го губи трпението. ОВЕН...

СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП (25-26 МАЈ 2019 ГОДИНА)

Лавот ужива во успехот, Вагата има лош викенд, Стрелецот е во сериозни проблеми, Рибите мора...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 24. МАЈ 2019 ГОДИНА

Овенот е подготвен за важни одлуки, Вагата е успешна на работното место, Близнаците се...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 23. МАЈ 2019 ГОДИНА

Овенот се чувствува одлично, Близнаците уживаат, Лавот е задоволен со работата, Шкорпијата...

Кумановецот Андреј е првак по информатика на државно ниво, а трет во светот!

Младиот Андреј Величковски, лани успеа да ја освои третата позиција на светско ниво, веднаш...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 21. МАЈ 2019 ГОДИНА

Овенот е склон кон алергии, Ракот очекува зголемување на платата, Вагата поминува низ...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 15. МАЈ 2019 ГОДИНА

Лавот има проблеми со концентрацијата, Овенот ужива со партнерот, Бикот е под стрес,...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 14. МАЈ 2019 ГОДИНА

Стрелецот е разочаран, Рибите имаат нова работа, Бикот има врска на далечина, Шкорпијата ќе...

СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА (11-12 МАЈ 2019 ГОДИНА)

Водолијата е емотивна, Рибите имаат проблеми на работното место, Вагата ја очекува...

Ова се најневеројатните професии во светот кои не би ги одбиле!

„Што сакаш да бидеш кога ќе пораснеш?“ Астронаут? Возач на формула? Поп ѕвезда? Доколку би ги...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 10. МАЈ 2019 ГОДИНА

Лавот има важни планови кои во наредниот период ќе успее да ги оствари. Шкорпијата посакува...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 9. МАЈ 2019 ГОДИНА

Близнаците ја држат работата под контрола, Бикот го очекува убаво изненадување, Вагата има...

#365среќа Тина Мицковска: „Бидете совесни и научете ги дечињата од мали нозе дека животните не се играчка, туку живи и свесни битија исто како и ние луѓето“

Кога ќе ја пронајдете работата која ве исполнува, тогаш таа прераснува во задоволство, а не...

Заврши фудбалерската кариера на Икер Касиљас

Кардиологот Хуан Антонио Корбалан истакна дека фудбалерската кариера на Икер Касиљас ...

Насловната страница на „Вог“ и припадна на албино жена

Португалскиот „Вог“ со своето априлско издание напиша историја- насловната страница и...