Таг:, , , , , , , , , ,

Никогаш не се откажувајте: На 65 години сакал да се самоубие, а на 88 години станал милијардер

Ова е приказна за човекот кој во животот имал стотици сопки. Роден во сиромашно семејство, во...

Дали да направите промена на работно место?

Ако сте решиле да го направите тоа сепак имајте ги на ум работите кои сте ги работеле...

Исповед на една жена која одбрала кариера наместо деца

Не е тајна дека многу е тешко да се постигне сѐ во животот: Да се биде добар родител, партнер,...

Не ми купувај ни куќа, ни стан – дај ми доволно висока плата да можам сама да си ги купам

Не ми купувај ни куќа, ни стан – дај ми доволно висока плата да можам сама да си ги купам. • Не...

ОВИЕ 10 ЗНАЦИ ЌЕ ВИ ПОКАЖАТ ДЕКА СТЕ БОГАТИ! ПОГЛЕДНЕТЕ КОИ СЕ?

Дури и во време на несигурност многу е важно да гледате на работите со перспектива!...

Дали повеќе ви работи десната или левата мозочна хемисфера? Дознајте со овој брз тест од 1 минута

Левата е научната, логичната, а десната страна е креативната и имагинативната. Која сте вие?...

Психолозите утврдија: Што е поважно, да ве сакаат или да ве почитуваат?

Кога запознаваме некој брзо правиме проценка за личноста, но што всушност оценуваме? Amy Cuddy,...

Kои се најдобрите години за кариера , среќа и љубов?

Луѓето се најздрави на 30, најбогати на 47, а најубав е сексот на 32 години, покажуваат...

Погледнете каква кариера ве очекува според хороскопскиот знак

Во едно астролошко истражување во САД биле интервјуирани преку 9 илјади работници, за...

Неколку работи кои не смеете да ги кажувате на работа

Дали знаете дека со одредени фрази и зборови можете сама себе да си го саботирате успехот во...

Шест години не се појавил на работа, а приметиле дури кога сакале да му доделат награда

Шест години, супервизор на зграда во Шпанија земал плата во износ од околу 41,500 долари како...

Што треба да има во плакарот секоја модерна деловна дама

Ако една од новогодишните одлуки ви е оваа година да напредувате во кариерата, тогаш не е...

10 канцеларии кои имаат свои миленици – Дали би чувале и вие питон?

Чувањето на животно и други несекојдневни работи во работната средина не е само каприц на...

Која е идеалната боја за прв состанок? Во неа ќе зрачите со самодоверба, интелигенција и сексипил!

Ја знаеме важноста на бојата и каков ефект има таа на перцепцијата на другите за вас, за...

Тајните на Џеј Ло: Како да изгледате секси на секоја возраст?

Латино ѕвездата Џенифер Лопез (46) со години важи за една од најсексапилните жени во...

Фото: Штипјанката која е достојна за Victoria’s Secret

Штипјанката Вера Хаган до сега има снимено бројни кампањи за брендови за долна облека, а...

Животна дилема: кариера или мајчинство?

Младите жени на денешницата, се чини, дека се поизложени на притисоци за разлика од...

Том Круз ќе се жени по четврти пат

Откако се разведе од Кејти Холмс во 2012 година, Том Круз целосно и се посвети на кариерата и...

НАЈЗГОДНИОТ ГИНЕКОЛОГ ВО СВЕТОТ: За преглед жените чекаат во редови!

За преглед кај Мануел Рико од Чиле жените чекаат во редови, но не затоа што ја има усовршено...

Дала отказ во банка на Вол Стрит за да стане порно актерка

Пејџ А. Џенингс, со уметничко име Вероника Вејн, се откажа од работа во една банка на Вол...