Таг:, , , , ,

Неколку работи што можат да влијаат на појавата на карцином на јајниците: Еве кои жени се најмногу изложени на ризик

Оваа лоша болест влијае на сè повеќе жени во светот, а еве неколку фактори кои влијаат на...

Прочитајте зошто краставиците треба да бидат вашиот омилен зеленчук

Само една краставица на ден може да ве направи поздрави и посилни.. Краставиците се зеленчук...

Новости во борбата со карциномот!

Научниците откриле нова слабост кај карциномот која ги присилува карциномските клетки на...

Цреши- подарок од природата со недолив вкус и мирис на здравје

Црешите се слатко задоволство кое со нетрпение го очекуваат многумина и во него уживаат...