Таг:, , , , , , , , , , ,

Ова е островот кој потсетува на Малдивите, а се наоѓа многу поблиску!

Неколку километри од прстолнината на Катар, Доха, се наоѓа вистинска оаза која ќе ви направи...

Таа е Mакедонка, а тој од Египет: Направија македонско-арапска свадба за која долго ќе се раскажува (ФОТО+ВИДЕО)

Слаѓана и нејзиниот избраник Фарук ја направија свадбата која долго ќе се помни и...

Почина Заха Хадид еден од најдобрите светски архитекти, вистински визионер и иноватор кој инспирира

Вистински визионер и неверојатен талент во светот на архитектурата, со тие зборови ја...

РАБОТА ВО КАТАР И ДУБАИ

Агенцијата “ПРИОРИТИ СОЛУЦИИ ЗА ВРАБОТУВАЊЕ” ( PRIORITY EMPLOYMENT SOLUTIONS ) е лиценцирана агенција...

Легендата Златко Мојсовски со намигнување во владината реклама “ќе имаме бебе”

  Македонската легенда Златко Мојсовски не смееше со своите намигнувања на натпреварите...

Борко: Ако, само продолжете да напаѓате сѐ што е македонско и сѐ што вреди!

Ценете го тоа што го имате. Зашто утре можеби ќе биде доцна за сите нас. Сакајте го својот...

Борко Ристовски се огласи по својот најслаб меч за репрезентација

Борко Ристовски со само 4 одбрани беше една од најслабите точки на денешниот клучен меч...

Најбогата понуда во историјата на спортот: За полуфинале се добива стан, масерати и милион долари!

Домаќинот на Светското ракометно првенство, Катар, најбогатата земја на светот според...

ВИДЕО: ГОРДОСТА НА СЕКОЈ МАКЕДОНЕЦ – МАКЕДОНИЈА ВО КАТАР

 ГОРДОСТА НА СЕКОЈ МАКЕДОНЕЦ – МАКЕДОНИЈА ВО КАТАР Не постојат зборови со кои може да се...

НЕМА ПОЈАКО: ЗА 20 ДОЛАРИ ПЛАТЕНИ ШПАНЦИ НАВИВААТ ПРОТИВ СВОЈАТА ТАТКОВИНА

Дека Катар плаќа навивачи за да ја бодрат националната селекција е познато од самиот...

Секогаш кога Босна ќе ни дадеше гол…

Почнува најскандалозното, најскапото и најсилното Светско првенство

Ова првенство скандалозно го прават неколку одлуки на Светската ракометна федерација (ИХФ)....

Катарците со селотејп го покрија БЈРМ!

Кратко траеше драмата на аеродромот во Доха, бидејќи организаторот на СП веднаш ја покри...

МАКЕДОНИЈА ТРГНА КОН КАТАР

Дестинација Нант – Париз – Доха!!! Нека ни е среќен патот и успешно првенството…Македонија...

ВИДЕО: СВЕТСКИТЕ РАКОМЕТНИ ЅВЕЗДИ, МЕЃУ КОИ И КИРЕ ЛАЗАРОВ, ВЕ ПОВИКУВААТ ВО КАТАР

[tube]https://www.youtube.com/watch?v=gRkM2eS1wN8[/tube]

ДНЕВЕН РАСПОРЕД НА СИТЕ НАТПРЕВАРИ НА СП ВО КАТАР

Единаесет дена не делат од почетокот на СП во Катар, кое почнува на 15-ти јануари, со средбата...