Таг:, , , , , , , ,

Прв детски ЗОО маратон во Зоолошка Градина Скопје

По повод, 9-ти Мај, Денот на Европа во Скопје ЗОО за првпат ќе се одржи Детски ЗОО Маратон, кој...

Модата на доделувањето на SAG наградите: Овие дами направија вистински избор!

Вчеравечер во Лос Анџелес се одржа 25. годишно доделување на SAG наградите (Screen Actors Guild Awards)....

ЗНАЕТЕ ЛИ ШТО ТОЧНО ЗНАЧИ СЕКОЈА ЅВЕЗДИЧКА НА ХОТЕЛИТЕ?

Дали некогаш сте размислувале за тоа што значат ѕвездичките кои се наоѓаат покрај името на...