Таг:, , , , , , , , ,

Кралицата Елизабета наполни 93 години

Британската кралица Елизабета II вчера го прослави својот 93 роденден кој оваа година се...

Фотографии кои покажуваат дека Принцот Хари и Кејт Мидлтон се најдобри другари

Кралското семејство е секогаш под будното око на јавноста, а најчесто се пишува за кралските...

Како ќе се вика третото дете на Кејт и Вилијам- Ова е листата на имиња кои имаат најголеми шанси

Во април 2018-та, принцот Џорџ и принцезата Шарлот ќе добијат брат или сестра. Но, кралското...

Бремената војвотка Кејт во блескава креација како Дизниева принцеза

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам присуствуваа на свечениот хуманитарен настан “Royal...

Принцот Хари и Меган Маркл со прво појавување на јавен настан на Invictus Games во Торонто

  Веќе оддамна се знае дека се пар, принцот Хари и прекрасната актерка Меган Маркл веќе...

Која е причината што Принцот Џорџ постојано го облекуваат во шорцеви?!

Кралското семејство е секогаш стилски и беспрекорно облечено, а зад славниот пар Кејт и...