Таг:, , , , , , , , ,

Во Шангај е отворен пешачки мост изграден преку технологијата на 3Д печатење

Во Шангај е отворен најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој преку технологијата на 3Д...

Од Кина до Русија светот е покриен со бела снежна прекривка! (ФОТО)

Голема количина на снежни врнежи ја прекри Европа, Азија како и Блискиот Исток, покривајќи...

Што е кристална терапија и како се користи?

Кристална терапија, како метода на лекување, се користи над пет илјади години. Најстарите...

Коренот од жен шен има неверојатни лековити моќи, а сега можете да пробате и ракија од жен шен!

Жен шен е лековита билка која се користела во кинеската култура со векови. Во Азија, е...

Погледнете како изгледаат најголемите скулптури во светот! (ГАЛЕРИЈА)

Од Тајланд до Русија, големите дела на познати уметници претворени во скулптури го одземаат...

Забавни илустрации кои сликовито ја прикажуваат разликата помеѓу Кина и западните култури

Постојат многу големи разлики помеѓу Кина и западните култури, а тоа лесно се забележува и...

Шокантни фотографии кои ја прикажуваат пренаселеноста во Кина

Популацијата во Кина се наближуваше до 1 милијарда кога се воспостави политиката- едно дете...

Откако ќе ги видите овие слики, нема да можете да им верувате на жените без шминка

Факт е дека стандардите за убавина и различните перцепции за убавина варираат низ светот, а...

Кинески научници тврдат дека го пронашле лекот за ХИВ вирусот

Научници на Институтот за СИДА Универзитет во Хонгконг објавиле дека можеби пронашле...

Го прекинале преносот: Во оваа земја настапот на Албанија на Евровизија бил забранет, а погледнете зошто!

Настапот на Албанја за Песна на Евровизија бил забранет во една од земјите, а причината ќе ве...

Најубавите нијанси на пролетта: Расцветани полиња со лале во Кина

За многумина, Холандија е првата асоцијација за лалиња, но сепак, овие цвеќиња се...

Поглед во луксузниот и непробоен воз на северно корејскиот лидер Ким Јонг Ун

Северна Кореја е речиси целосно изолирана од остатокот од светот, а што се случува таму...

Расцветаните цреши во Кина се најубавото нешто што ќе го видите денес (ВИДЕО)

Луѓето во светот обично ги поврзуваат црешите со пролет во Јапонија, но расцветаните цреши...

Ова се тајните на кинескиот ѕид

Кинескиот ѕид претставува едно од најголемите светски чуда изградени од човекот. До него...

Во Кина ќе се гради првиот „град шума“

Во Кина ќе никне т.н. град шума. Градот „Liuzhou Forest City“ кој ќе биде покриен со милиони...

Зоолошка во која луѓето се во кафез, а животните шетаат слободно

Во зоолошката Lehe Ledu Wildlife во Кина, туристите се оние кои се затворени во кафез, додека...

Погледнете како изгледаат улиците ширум светот

Секоја земја има убавини кои ќе ви го одземат здивот, поради кои навистина треба да ги...

Кога панда си игра во снег…тоа е #СреќаНаДенот (ВИДЕО)

Има ли нешто посреќно од оваа панда во снег? Иако во Скопје уште не се израдувавме на снег,...

Прелетал преку илјада километри за да се најде со жена што ја запознал на интернет. Погледнете како зажалил!

Се повеќе се зголемува бројот на луѓе кои ги бараат своите партнери преку интернет, но и оние...

Кина отвора огромен забавен парк со виртуелна реалност

Во Гијант, Кина ќе биде отворен голем парк со виртуеллна реалност. Името на паркот е...