Таг:, , , , ,

Во Кина е отворена библиотека која ќе ви го одземе здивот

Во Кина е отворена библиотека со неверојатни 1,2 милиони книги, а внатрешноста ќе ви го одземе...

Погледнете каде се наоѓа портата до рајот

Една од неверојатните природни атракции е планината Тјанмен во Кина која е позната по...

Разлики во рекламите на ИКЕА во зависност од земјата за која се наменети

Еден каталог, за една фирма, со различни фотошопирани разлики во зависност од земјата за...

Кинескиот авиопревозник го облече својот екипаж во парчиња од високата мода

Можеби не ви паѓа на памет дека екипажот во авионите е облечен во дизајнерски парчиња, но тоа...

Кина започна да го гради првиот „Шумски град“ со над 1 милион дрвја и растенија

Паланинската област Liuzhou во јужна Кина ќе биде домот на шумскиот град кој ќе го создаде...

Што е всушност древната вештина – акупунктура?

Акупунктурата е стара кинеска медицинска вештина.  Кинеското верување е дека две основни...

Несекојдневна куќа изградена од три транспортни контињери

Неверојатна куќа дизајнирана од студио од Копенхаген и изведено во Кина...

10-те најубави улици низ светот, кои сигурно ќе ве воодушеват

Колоритните домови во населбата Ла Бока во Буенос Ариес рефлектираат голем дел од стилот од...

China Mobile ќе започне со тестирање на 5G мрежа

China Mobile, еден од трите кинески телекомуникациски оператори, следната година ќе започне со...

Залепете го ова на задното светло и никој зад вас нема да смее да вклучи долги светла!

На возачите во Кина очиглено им здосадиле оние кои ги злоупотребуваат долгите светла па се...

Големата Панда повеќе не претставува загрозен вид!

Големата Панда, која до скоро беше доста актуелна тема на дискусија заради статусот на...

Неверојатно популарен: Стаклениот мост во Кина го посетуваат толку многу туристи, па мора да биде затворен

Бројот на туристи кои што сакаат да го посетат кинескиот стаклен мост станал толку голем,...

Поглед во селото каде луѓето живеат по 100 години

Дали во ова кинеско село се крие тајната за долговечност? Во областа Бама во Кина се наоѓа...

Фотографии кои ќе ви го покажат неверојатниот пат за станување Шаолин монах

Сите оние неверојатни приказни за Шаолин монасите не се само измислени приказни. Потребни...

ФОТО: Светот полуде по новото кинеско чудо

Трендот кој изминатите година ја зафати Кина, е насочен кон мостовите кои остават без здив. А...

Врие од луѓе – Волку капачи досега не сте виделе на едно место

Повеќето би сакале на море, но со сигурност би ги одбегнале плажите на источното кинеско...

ВИДЕО: 7 најчудни градови во светот, кои не ви паднало на памет дека може да постојат

Во светот има навистина чудни места, кои не сте ни знаеле дека постојат, а не би ви паднало ни...

Надреални фотографии од муграта во Гуеилин и планината Фиџи

Kyon Jin е фотограф од Токио кој обожава да патува низ мирните планински региони во Кина и...

Убавината на бонсаи дрвата низ фотографии

Бонсаи дрвата се растенија приспособени да живеат во мал сад. Нивната убавина и минијатурен...

Најпознатите туристички локалитети низ светот, какви што не сте ги виделе до сега

Низ светот има многу историски и значајни локалитети, кој секој од нас има желба да ги посети...