Таг:, , , ,

Жените од Кина нема да можат да се мажат за странци

Врховниот суд на Кина донел закон со кој на жените им се забранува да се мажат за странци. Таа...

Кинезите измислија автобус кој се движи над автомобилите и никогаш не доцни

Гужвите по патиштата во Кина се далеку поголеми од оние кај нас во Скопје.  Од што сите...

Кинеска блогерка заработи 3,4 милиони долари објавувајќи снимки на Интернет

Папи Јанг можеби не е познато име на Западот, но во Кина сите знаат за неа. Таа е „блогерка“ и...

Дали е ова најубавиот понтонски мост на светот? (фото)

Областа Хубеи во централна Кина може да се пофали од најубавите понтонски мостови со...

ПРЕТПРИЕМАЧИ ПРОДАВААТ СВЕЖ АВСТРАЛИСКИ ВОЗДУХ ВО КИНА

Џон Дикинсон и Тео Рујгрок се коосновачи на компанијата Green and Clean Air, основана во Австралија....

Кинескиот чај кој чини повеќе од злато

Во 2002-ра, купени се 20 грама од Да хонг пао чајот во вредност од 28.000 долари. Со тоа, овој чај е...

61 годишен дедо го воодушеви светот со своите стомачни

Еден “дедо” опседнат со фитнес се најде на насловните страни на медиумите во неговата...

Коби Брајант со инспиративна реклама за Најк, која ќе ве наежи: „Треба да ме мразите“

Коби Брајант во новата реклама на Најк наменета за Кинескиот пазар, праќа силна порака која...

Киднапирал дете на сред на улица: Реакцијата на минувачите била уште полоша

Видеото кое покажува како еден маж во Кина киднапира дете на сред бел ден, фрлило светло на...

Нов хит на интернет: Со лош фотошоп отишла на одмор во Кина (ФОТО)

Севе Гат од Кенија одлучила својот одмор од соништата да го помине во Кина, па дури и да не...

ПРОПЕШАЧИЛ НЕВЕРОЈАТНИ 4500 КИЛОМЕТРИ. КРАЈНИОТ РЕЗУЛТАТ ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ!

На прашањето зошто престанал да пешачи , Кристоф одговорил : “Сакав повторно да...

Кинески хороскоп: Годината на Мајмунот носи успех, среќа, но и стрес и ризици

На 8 февруари 2016 година стапуваше кинеската Нова година, при што во хороскопот таа е...

Еден од најбогатите луѓе во светот, „откри“ зошто постојат сиромашни луѓе

Основачот на кинеската платформа за он-лајн трговија Алибаба, Џек Ма изјави дека...

НАЈУБАВИТЕ МОСТОВИ ВО СВЕТОТ: Мали, живописни и како излезени од бајка!

Кога гледаме долг мост, скоро до недоглед, мислиме дека тоа е прилично импресивно и...

Дали ова ќе го замени кафето? Изгледа одлично и многу е здраво

Велат дека овој пијалок има кофеин исто колку и половина шолја еспресо – сега е вистински...

Оваа жена гушка панди и за тоа добива плата од 32.000 долари

Како ви звучи да добивате 32.000 долари за да се грижите за панди по цел ден? Звучи премногу...

Нашата планета е полна со чуда кои ќе ве воодушеват

Во време кога технологијата е се што не интересира и кога гледаме кон ѕвездите во потрага по...

Кога температурата ќе падне на минус 12 степени, од овие водопади застанува здивот

Водопадите на планината Тајханд во Кина, се замрзнале кога температурата паднала на минус 12...