Таг:, , , , , , , , , , , ,

Ова се златните правила при нанесување на парфем за да трае подолго

Нанесувањето на парфем бара одредена вештина и умешност, за да бидете сигурни дека мирисот...

Во Кина ќе се гради првиот „град шума“

Во Кина ќе никне т.н. град шума. Градот „Liuzhou Forest City“ кој ќе биде покриен со милиони...

Еве како да препознаете срцев удар еден месец пред да се случи

Една од главните причини за смрт во светот е срцевиот удар. Стресот, нездравата исхрана и...

6 растенија кои може да ви го подобрат квалитетот и здравјето во домот

Во периодите кога повеќе време поминуваме затворени во домот, што значи повеќе сме изложени...

Еве како да преживеете срцев удар кога сте сами … Споделете ја оваа информација бидејќи може токму вие да спасите нечиј живот!

Никој не ја посакуваа таа ситуација, но може да ви се случи да се најдете сами без никој околу...