Таг:, , , , , ,

„Со смртта на Коби и дел од мене умре“: Мајкл Џордан со солзи во очите на комеморацијата во чест на Коби и Џиџи

Кошаркарската легенда Мајкл Џордан не можеше да ги задржи солзите на вчерашната...

Бијонсе ја отвори комеморацијата во чест на Коби и Џиана, Ванеса Брајант со трогателен говор

Комеморацијата за Коби Брајант и неговата ќерка Џиана се одржува во Стејплес центар во Лос...

Инспирирачки мисли од Коби Брајант на кои треба да се сетиме во тешки моменти

Легендата на Лос Анџелес Лејкерс, Коби Брајант загина на 41-годишна возраст во хеликоптерска...

Сопругата на Коби со трогателна порака на Инстаграм: „Само посакувам да можам да ги гушнам, да ги бакнам и да ги благословам“

По огромната трагедија со која се соочи семејството Брајант, сопругата на Коби, Ванеса за...

Коби Брајант и Паоло Коелјо работеле заедно на создавање на нова детска книга која нема да биде објавена

Веста за трагичната смрт на Коби Брајант, неговата ќерка и останатиот дел од патниците во...

Шок на доделувањето на Греми наградите: Ѕвездите во солзи му оддадоа почит на славниот кошаркар

Свеченоста на доделувањето на Греми наградите ја отвори Lizzo со песните “Truth Hurts” и...

Коби Брајант се качил во хеликоптер со ќеркичката и толку, за само еден миг, крај и за двајцата. А ти мисли се. Двоуми се. Лишувај се од задоволства

Коби Брајант се качил во хеликоптер со ќеркичката и толку, за само еден миг, крај и за...

Трагедија која ја потресе цела планета: Коби Брајант загина во хеликоптерска несреќа

Како што јавуваат американските медиуми, Коби Брајант загина во хеликоптерска несреќа. Оваа...

Меџик Џонсон: „Нема никогаш да постои уште еден Коби Брајант“…се пензионираше великанот од НБА лигата!

После 20 годишна кариера, броевите 8 и 24 со кои играше великанот на НБА лигата и еден...

(ВИДЕО) 60 поени на Коби Брајант на последниот натпревар во кариерата

Еден од најголемите кошаркари на сите времиња Коби Брајант ја заврши својата кариера. „Црна...

Коби Брајант со инспиративна реклама за Најк, која ќе ве наежи: „Треба да ме мразите“

Коби Брајант во новата реклама на Најк наменета за Кинескиот пазар, праќа силна порака која...

NBA го испрати Коби Брајант после 20 годишна кариера

НБА му оддаде почит на Коби Брајант, на неговиот последниот All Star натпревар одигран...