Таг:, , , , , , , , ,

Направете домашен природен дезодоранс! (РЕЦЕПТ)

Доколку сте поборници на здравиот начин на живот и сакате да го негувате телото со природни...

Долга и негувана коса со само две состојки кои ги имате во домот!

Долгата и негувана коса не е недостижна! Доколку не сте некоја која користи надоградба на...

Потребни се само 3 состојки: Направете ефикасно средство за отстранување на шминка!

Не само што е тешко да најдете средство кое навистина може да ја отстрани целата шминка, туку...

Кокосово масло- најдобар сојузник на негата на кожата!

Кокосовото масло може да помогне во многубројни ситуации, во комнбинација со шеќер станува...

Природни масла кои ја заштитуваат косата од сушење и оштетување

Доколку ви здодеа постојано да ги кратите врвовите на косата, вратете го природниот сјај и...

5 најдобри домашни рецепти за долга, густа и сјајна коса

Постојано бараме начини како да ја направиме косата мека и сјајна, но тешко е да се пронајде...

Додадете ги овие 2 состојки во кафето и гледајте како се топат килограмите!

Откако на социјалните мрежи кружеше рецепт за кафе со кокосово масло, кој е претставен како...

Додадете го ова во утринското кафе и ќе бидете полни со енергија цел ден

Освен тоа што ќе имате повеќе енергија во текот на денот, ќе ви се намали и апетитот и нема да...

Рецепт за спас на сувите раце во зимските денови

Состојките кои засекогаш ќе ве ослободат од сувите и испукани раце се наоѓаат во маслата од...

Направете дезодоранс на природна база за 5 минути

Дезодорансите влијаат штетно на на човековото здравје, а воедно претставуваат и опасност за...

Направете природен дезедоранс без токсини за само 5 минути (ВИДЕО)

Многу од производите кои можете да ги најдете во супермаркетот се полни со хемикалии и...

Дали кокосовото масло е здраво?

Маслото од кокос последниве години се наметна како универзален лек и средство што се најде...

Природни масла неопходни во вашето beauty катче

Природните масла се најстарите лекови кои се користеле за лечење на многу здравствени...

Како сами да направите хранливо масло за сончање

Ова масло за сончање кое можете да го направите сами со комбинсција од неколку видови...

7 Бенефити од употребата на кокосово масло

Доколку се одлучите за замена на маслата кои моментално ги користите од различни причини,...

Секое утро пијте го ова кафе и ослободете се од вишокот килограми

Сигурно сте чуле за здравствените придобивки на кокосовото масло. Постојат докази според...

Како да ослабете со помош на утринското кафе?

Доколку некој ви каже дека во шолче еспресо или труско кафе ставите лажичка путер или...

Сакате да го стопите салото додека да почне летото? Измешајте Нескафе и кокос

Пијалакот за слабеење од Нескафе и кокос стана планетарно познат и популарен, кога еден...

Направете си сами спреј за коса за на плажа

Сонцето и горештините освен кожата, ја уништуваат и нашата коса. Еве еден предлог како дома...

Вистина или Мит: дали се слабее од зелен чај, јаболков оцет и кокосово масло?

Луѓето секогаш бараат некој нов начин како да ги намалат килограмите, а тука се многу...