Таг:, , , , , , ,

“Ванс“ со нова линија на патики инспирирани од омиленото семејство на Америка – Симпсонови!

Симпсоновите се цртана серија која што трае веќе неколку децении. Тие не се популарни само...

Професионалност на дело: Студиото за убавина La Sensa се погрижи за фризурите на манекенките на новата ревија на Јована Филиповиќ

Нашата докажана дизајнерка Јована Филиповиќ, која секогаш предизвикува воодушевување...

МОДЕРНИ ПАНТАЛОНИ ЗА ЕСЕН 2019: 6 хит модели во кои ќе бидете во тренд цела сезона

Тешко ви е да им кажете збогум на летните фустани и здолништа? Овие трендови може да ви го...

Љубителите на минимализмот ќе ги обожаваат: 5 едноставни парчиња облека кои ќе ја карактеризираат оваа есен! (ФОТО)

Едноставната гардероба ќе биде на врвот на модната листа оваа сезона.. Оваа сезона е...

Алберта Ферети за пролет/лето 2020: Удобноста и женственоста на прво место!

Во модната линија на креаторката Алберта Ферети која ја претстави на модната недела во...

Каролина Херера за пролет/лето 2020: Колекција инспирирана од нежната женственост!

Познатата модна куќа Каролина Херера на Модната недела во Њујорк ја претстави колекцијата...

Нов Инстаграм тренд? Кајли објави фотографија на која носи само сламен шешир!

Најпопуларната инфлуенсерка Кајли Џенер на својот Инстаграм профил кој го пратат преку 140...

Мебел инспириран од „Војна на Ѕвездите“ (Star Wars)

„Star Wars Disney“ компанијата ја претстави новата колекција на мебел инспирирана од светската...

Еве како изгледа модната колекција на Ријана за нејзиниот бренд Фенти

Ријана го промовираше својот бренд Фенти а деновиве ја лансираше и својата прва колекција...

Lacoste ги претстави наочарите од новата колекција кои го носат името на славниот тенисер Новак Ѓоковиќ

Популарниот моден бренд повторно направил соработка со славниот тенисер Новак Ѓоковиќ и ја...

Дамата облечена во Шанел се препознава меѓу 1.000: Славната модна куќа ја претстави новата колекција!

Во престолнината на Франција овие денови на сите страни можат да се видат феноменално...

Новата пролетна колекција на Ели Сааб остава без здив! (ФОТО)

„Сакав да ја прославам магијата на женственоста“, изјавил Ели Сааб за Вог пред ревијата...

Од денес започнува новогодишниот попуст во Wenice со многу изненадувања за најмладите!

Спомените кои се создадени во детството траат засекогаш, а тоа особено важи за периодот пред...

Прада колекција пролет/лето 2019: Футуристичка женственост!

Мјуча Прада ја потврди својата репутација на дизајнер кој ги поставува трендовите со...

Вака изгледа колекцијата на Балман колекцијата пролет/лето 2019. Дали сте подготвени за иднината?

Генијалниот млад дизајнер Оливер Рустеин за колекцијата пролет/лето 2019 за модната куќа...

„ESSENTIALS COLLECTION“ by Zoe

Zoe, омилениот спортски бренд, сo новата колекција ја задржува препознатливата женска...

Овој јапонски пар е вистинска модна сензација на Инстаграм. Погледнете зошто!

Доказ дека никогаш не е доцна за остварување на соништата и забавно живеење се Бон и Пон, пар...

Колекцијата на Рокфелер на аукција: Се очекува половина милијарда од продажбата!

Уметничката колекција на милијардерот Дејвид Рокфелер во која се наоѓаат дела на Пабло...

Погледнете ја колекцијата есен 2018 на Richard Quinn, добитникот на наградата Queen Elizabeth II

Младиот британски дизајнер Richard Quinn е добитникот на наградата која го носи името на...

Парис Хилтон ја глуми Ким Кардашијан во новата кампања на Канје Вест

Еднаш, многу одамна и беше асистентка, а сега ја глуми нејзе во кампањата за новата колекција...