Таг:, , , , , , , , , , , , , , ,

Дали сте алергични на убодот од комарец?

Комарците се синоним на летото. Додека на многумина само им пречат, некои луѓе имаат...

9 најопасни инсекти во светот (ВИДЕО)

Од смртоносни комарци, до мравки чиј убод боли повеќе од куршум.  Низ светот има, среќа не кај...

Ви се чини дека комарците само вас ве касаат? Вашата крвна група е виновна за тоа

Доколку често сте мета на убодите од комарците, тоа можеби има и научно објаснување. Имено,...