Таг:, , ,

Како да се комбинираат каубоиките оваа сезона

И кои се најдобрите модели? Каубојките се бестселер оваа есен во повеќето продавници и ги...

Еве како да комбинирате кратко здолниште и високи чизми без да изгледате вулгарно: Совети за сите модерни дами

Еве како секогаш да изгледате отмено, а не вулгарно во на сите омилената комбинација –...

Нијанси на бои кои асоцираат на успех и моќ: Со овие бои, секоја комбинација ќе изгледа моќно!

Со нив нема да погрешите Дојде време да започнеме да размислуваме за комбинации на облека...

Сите жени со стил сега носат облека во оваа боја! (ФОТО)

Обично се избегнува модата, но сега дојде до израз Боја на фстак, нане, светла и потемна или...

Хулахопките се главна ѕвезда во есенските комбинации – еве кои модели се во тренд

Геометриски, со точки, мрежасти, со животински принт.. Секоја љубителка на модата ќе го...

Ова се најпопуларните модели на здолништа за оваа сезона

Здолништата се хит и за време на студените месеци Оваа сезона помеѓу најактуелните модели...

БОЈАТА која ќе ја одбележи оваа сезона – сите стилски дами ја обожаваат

Иако најчесто сите ја избегнуваат, нејзините 5 минути конечно пристигнаа Бојата на ментол во...

Француски шарм: БЕРЕТКА – еве како ја носат трендсетерките

Како да го носите најпопуларниот француски аксесоар Омилената шик капа е најпопуларен...

Омилено есенско модно парче: КАРДИГАН – еве како го носат познатите дами

Едноставен за стилизирање и неверојатно удобен Есента ја обожаваме токму поради топлите...

Есенски бои кои никогаш нема да излезат од мода: Дали ги имате во вашиот гардеробер?

Некои можат да се носат самостојно, а некои е одлично меѓусебно да ги комбинирате Како што...

Есенска модна инспирација: Стајлинг идеи за секој ден

Да се одлучите за уште едно парче омилен десерт е многу лесно, но да го одберете идеалниот...

Повторно на тронот: Плисирани здолништа! (ФОТО)

Да ни кажеа пред неколку години, дека токму овој модел на здолниште ќе биде актуелен неколку...

Моден календар: 30 интересни стајлинг идеи за секој ден во септември

Секоја година се надеваме на најдоброто, но се подготвуваме и за најлошото. Ние би сакале...

Што да облечете кога немате инспирација за стајлинг

Ви даваме инспирација што да облечете во деновите кога мислите дека немате што да носите.....

Трендсетерките и ова лето се облечени во бело од „глава до пети“!

Стајлингот кој сите го обожаваме секое лето. Сламените шешири, плетените торби и лелеавите...

Инстаграм тренд: Романтичен моден додаток кој ќе ја разубави вашата фризура!

Траките и марамите за коса ова лето се омилениот моден додаток на сите трендсетерки. Не е ни...

Зошто не треба да носите бел градник под бела маица?

Ако мислевте дека белиот градник се носи под бела маица, се лажете, еве и зошто! Ова е прашање...

Совршени летни комбинации за на работа во текот на високите температури!

Во текот на летните горештини воопшто не е едноставно да изгледате уредно на работното...

Љубители сте на рамните обувки? Овие модели на патики се хит за оваа сезона!

И додека претходните години инфлуесерките и трендсетерките се натпреваруваа која ќе собере...

Модни комбинации кои ја обележаа бременоста на Меган Маркл! (ФОТО)

Војвотката Меган Маркл наскоро на свет ќе го донесе своето прво дете, а во текот на целата...