Таг:, , ,

„Алкалоид“ донира 200.000 евра и ги намалува цените на 158 производи од својот асортиман

Соопштението на компанијата го пренесуваме во целост:  Сето ова се случува во услови кога...

8 одлучувачки ситуации: Еве кога на работното место треба да кажете стоп и да се заземете за себе!

Можеби сте премногу толерантни, но ова не смеете да го толерирате Работата е важна за...

Мебел инспириран од „Војна на Ѕвездите“ (Star Wars)

„Star Wars Disney“ компанијата ја претстави новата колекција на мебел инспирирана од светската...

Бил Гејтс откри која е најголемата грешка на компанијата Мајкрософт

Основачот на Мајкрософт ја сподели најголемата грешка за која се уште се кае. Милијардерот и...

Била наставничка по хемија, дала отказ и сега е милијардерка

Жонг Хуијуан предавала 10 години хемија во средно училиште. Решила да даде отказ и да се...

Дали сте подготвени за новиот Голф 8? (ГАЛЕРИЈА)

VW компанијата открива дека новиот Голф 8 ќе почне да се произведува во септември и веќе во...

Кликни Јади ги доставува вашите нарачки на точак: Брз и еколошки начин да го добиете посакуваното јадење!

Започнаа сончевите денови од годината, а покрај одличното расположение и раздвиженоста во...

ЗСФ КОМ со своја понуда на меѓународниот саем за градежништво RealExpo кој се одржува во СЦ Борис Трајковски од 24 до 27 октомври

Меѓународниот сaeм на грaдeжништвo, грaдeжни мaтeриjaли и грaдeжнa мeхaнизaциja, претставува...

Една година „DOGO” Скопје ја шири својата среќна приказна

Познатиот светски бренд, „DOGO“ вчера во Скопје го прослави својот прв роденден и заокружи...

Стоби флипс 40 години насекаде

Стоби флипс слави 40 години, брендот којшто во 1978 година за првпат беше произведен во...

Се бараат 4 кандидати за работа од соништата: За 3 месеци низ Европа добиваат по 5 600 евра

Туристичката агенција „Бјузбоут“ нуди работа од соништата за сите оние кои уживаат во...

ВИДЕО: Милионерка од своја идеја – Ова е најбогатата Македонка во Канада

Салатите освен што се здрави и вкусни за јадење, очигледно носат и добра заработувачка....

Komunicira.me – нова бесплатна апликација за инклузија на лицата со оштетен слух

Komunicira.me е апликација која ќе ја сруши комуникациската бариера помеѓу лицата со оштетен слух...

Што значат буквите „YKK“ на патентите?

Кога ќе го повлечете патентот, забележете дали на него има 3 букви- „YKK“. Најверојатно...

Ова е најдоброто кафе решение за секоја компанија

Бизнис компаниите се соочуваат со широк спектар на кафе решенија, но за да направите...

Џорџ Клуни, покрај татко, месецов стана и милијардер

Лесно им е на милионерите, но како им е на милијардерите? Тоа ќе треба да го прашаме Џорџ...

Го фатил онлајн казиното како мами и му покажал на светот како од играчите крадат пари

Именуваната компанија се уште не се огласила, но големото прашање е дали воопшто има начин...

Нови докази за потонувањето на Титаник – сантата мраз не е причината?

Експерти дошле до нови сознанија за причината за потонувањето на Титаник во април 1912 година...

Дали Фејсбук ќе уништи многу врски и бракови со оваа нова опција на тајни разговори?

Фејсбук отвори нова можност за разговори на Messenger. Имено од сега ќе можете да водите тајни...

Зошто треба навреме да си одиш од работа?

Сакај си ја работата, но никогаш не ја сакај компанијата, бидејќи никогаш не знаеш кога...