Таг:,

Порано служел бургери во ресторан а денес има милиони и златно Бентли

На 16 години Роберт Мфуне работел две привремени работи додека уште бил на училиште. Покрај...

ПРАШАЊА КОИ НЕ СМЕЕТЕ ДА ГИ ПОСТАВИТЕ НА ИНТЕРВЈУ ЗА РАБОТА

Кога сте на интервју за работа, на крајот секогаш доаѓа оној дел кога работодавачот ве...

Нов Гинисов рекорд за најголемо „човечко домино“

Вработените во компанијата во Џорџија поставија нов рекорд за најдолго „човечко домино“...

ФОТО: Славната Барби доби облини

Американската компанија Мател вчера претстави три нови верзии на нејзиниот најпознат...

Ова се најбараните професии за годинава

Најбарани професии во светот и оваа година се оние од областа на финансиите, бизнисот и...

Најмладата милијардерка на светот има само 19 години

Норвешката тинејџерка Александра Андерсен (19) е најмладата милијардерка на светот според...

Шефица излажала дека ги носи вработените во забавен парк! Погледнете кај ги однела …

Шефица ги награди сите свои вработени со луксузен одмор на Кариби за да им се заблагодари за...

Најмалото диско во светот

„Теледиско“ е најмалото диско во светот каде што се случуваат најексклузивните журки –...