Таг:, , ,

Домашната маска од компир може да направи чуда!

Маската од свеж компир ја навлажнува, храни, подмладува кожата, а благодарение на своите...

Компир со тиквици во прелив од шампињони: Вкусно посно јадење! (РЕЦЕПТ)

Здраво и посно јадење за целото семејство! Состојки: 600 гр компир 1 морков 2 помали тиквици 1...

Во која земја луѓето живеат најдолго?

Многу истражувачи се обидуваат да ја пронајдат тајната на вечниот живот. Иако еликсирот за...

Брза компир салата за секоја пригода (РЕЦЕПТ)

Потполно нова компир салата каква што досега не сте пробале. Компир салатата може да биде...

Полнето совршенство од рерна: Селски компир со сланина и кајмак! (РЕЦЕПТ)

Компир подготвен на овој начин можете да го јадете секој ден и нема да ви здодее! Состојки:...

Направете маска од компир и јајца: Најефикасен отстранувач на подочниците и уморот!

Иако подочниците и темните кругови околу очите се безопасни, тие ве прават да изгледате...

Вкусна салата од компир и авокадо! (РЕЦЕПТ)

Ако имате помалку време, а желба за здрав и едноставен оброк – ова е идеален рецепт за вас!...

Без глутен: Тесто за пица од сладок компир (РЕЦЕПТ)

Пицата може да биде и здрав оброк! Денес ви ја претставуваме пицата од сладок компир. Тестото...

Само 3 состојки и готова е за половина час: Шпанска тортиља од компир која ќе ве освои веднаш! (РЕЦЕПТ)

Шпанската храна е позната по вкусните и достапни намирници и едноставната подготовка. Едно...

Овошје и зеленчук кои содржат најмногу пестициди

Една од најчестите причини зошто луѓето јадат органски производи е зошто сакаат да ги...

Ве мачи киселина? Овој напиток ќе го реши вашиот проблем!

Честото чувство на горчина е симптом на киселина. Останатите симптоми се кисела течност во...

Како да подготвите совршен печен компир?

Компирот е секогаш совршен избор како прилог во оброкот. Подгответе совршен печен компир и...

Рецепт на денот: Плескавици во компир

Доколку сте љубители на месото, ова е еден одличен предлог за ручек каде што наместо леб,...

Рецепт на денот: Чорба од домати и компир

Започнете го денот со вкусна чорба која истовремено е и многу здрава, а се приготвува брзо и...

Намирници кои најмногу дебелеат

Лошата исхрана, недоволната активност, недостатокот на сон, стресот, алкохолот не доведува...

Како никој не се сети порано на ова: Трик за стаклата во автомобилот никогаш да не се замаглуваат

Познатиот канал на Youtube, ChrisFix, открил како на едноствен начин да го решите проблемот со...

Диета која ќе ве подмлади и ќе го направи телото здраво

Храната која ја навлажнува кожата и ја штити од сонцето истовремено го спречува развојот на...

Трик за чистење тави и тенџериња кој чини 5 денари (ВИДЕО)

Со еден компир може да ги фрлите сите сјаеви за во кујната, и да ги исчистите и светнете...

ВИДЕО: Засадил ружа во компир – за само 7 дена израснало нешто неверојатно

Со помош на овој генијален трик ќе им помогнете на ружите повторно да пораснат и ќе можете...

Доаѓа посната слава Св.Никола: Еве 3 вкусни рецепти за да ја збогатите вашата трпеза

Овој период се пости, а посна е и претстојната слава Свети Никола. Еве неколку посни рецепти...