Таг:, , , , , ,

3 комплименти на кои апсолутно сите мажи секогаш паѓаат

Ретко кој маж ќе биде имун на ваков комплимент. Поголемиот дел од нас со радост слуша...

Комплименти кои мажите не ги сакаат

Можеби мислите дека звучи како комплимент додека му кажувате да вашиот партнер дека изгледа...

Нешта кои мажите повеќе ги ценат отколку да им кажете „Те сакам!“

Некои мажи сакаат кога нивните партнерки им кажуваат дека ги сакаат, додека други повеќе ги...

8 знаци на вистинско пријателство: Ако имате вакви пријатели во вашиот живот, вие сте среќни!

Иако со некои свои навики ве доведуваат до лудило, тие се ваши искрени пријатели кои никогаш...

Мажи, не правете ги овие 4 работи кои ги излудуваат жените!

Никој од мажот во врска не очекува совршенство, но постојат одредени нешта кои припадниците...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПЕТОК (25 МАЈ 2018)

Овен  Вашиот натпреварувачки дух ќе биде на највисоко ниво во денот кој ви претстои. Вашата...

Следете ги овие чекори и бидете фатална жена на која никој не може да и одолее!

Бидете една од оние жени која ги освојува сите на прв поглед. Да се биде фатална жена не значи...

Комплименти што жените сакаат да ги слушнат во кревет

Постојат два вида луѓе во креветот: оној кои сакаат ,,валкан разговор”, и оние кои не...

Нозе долги 101 цм: Жените и завидуваат, мажите полудуваат по нејзиниот несекојдневен изглед

Швеѓанката Ула Остерген може да се пофали со успешна кариера како модел и билдер, а она што...

Комплименти на кои жените “се топат”

Американките и Французинките сакаат комплименти за облеката, додека Британките сакаат да...

Комплименти кои секоја жена сака да ги слушне

Жените најчесто добиваат комплименти за нивната убавина. Тука нема ништо лошо, бидејќи...

Упатство за дамите: Не постои маж кој ќе им одолее на овие комплименти!

И  мажите сакаат комплименти! *Мил мој, се гордеам со тебе!   Без оглед дали станува збор за...

Бидете силни пред другите: Нивната љубомора е ваш комплимент!

Поранешните пријатели си го трошат времето зборувајќи лоши работи за вас, а понекогаш...

Совети за совршен флерт

За многу дами флертувањето може да биде фрустрирачко и од таа причина решивме да споделиме...

Нешта кои треба да ги знае секоја дебелка девојка пред да се почувствува несигурно

Убавината нема дефиниција, но многумина ја опишуваат како витка става и сметаат дека луѓето...

Разликите помеѓу успешните и неуспешните луѓе

Успехот е многу суптилна работа. За да го постигнете треба да бидете издржлива, да имате...

Комплименти кои мажите ги обожаваат

Митот дека само дамите сакаат комплименти одамна е разбиен. Иако тоа најверојатно мажите...

ВИДЕО: Како жените прифаќаат комплименти?

Повеќето жени не знаат или не сакаат да прифатат комплимент само со благодарност за убавите...