Таг:, , , , , ,

7 знаци дека имате натпросечна социјална интелигенција

Дали сте една од ретките личности? Социјалната интелигенција, психолозите ја дефинираат...

Каде најчесто можете да го запознаете вашиот иден ПАРТНЕР

Доколку сѐ уште се во потрага по својата друга половина, тргнете во акција, на овие места...

Дами, чекајте го оној кој ќе ви го бакнува челото!

Верувај ми, тој постои. Не се задоволувај со просечното. Не се лажи себеси дека ОК значи...

Која е моќта на кафените очи?

Кај луѓето може да се забележат неколку видови на бои на очите и повеќе нивни нијанси. Но,...

Кои се најчестите причини за кавга меѓу партнерите?

Дури и паровите кои се долго време заедно се караат за секојдневни работи и тоа е сосема...

Вибер воведе нова услуга одлична за луѓето кои патуваат често

Луѓето кои патуваат често имаат проблем при воспоставувањето на комуникација низ светот....

Денес е меѓународниот ден на среќата: Како да бидете среќни?

Според многубројните детални истражувања на научниците, откриено е дека среќата не е нешто...

Прирачник за сопруги од 1955. година: 5 неверојатни совети за среќен брачен живот!

Пред 64 години, поточно во 1955. година е создаден прирачникот за жени под називот „Домашна...

Кога барате маж важни се само овие 2 работи!

Кога барате личност со која ќе го поминете остатокот од животот, потребно е да обрнете...

7 начини на кои нашата прва љубов и понатаму влијае на нас

Нашата прва љубовна врска е “формативна”, бидејќи станува основа за понатамошно...

5 златни правила за успешна љубовна врска

Здравите љубовни врски не се темелат само на ефектот на привлечноста, туку и постојаното...

Кама Сутра тајни за експлозија од уживање: Со помош на овие 3 совети лесно ќе постигнете оргазам!

Иако станува збор за совети стари неколку илјади години, повеќето правила за квалитетен...

Поучно видео кое ќе ве замисли: Кога престанавме да комуницираме и да создаваме пријателства?

Живееме во време на револуционерни откритија во технологијата, а она преостанато слободно...

ЖЕНИТЕ ВО ОВИЕ ГОДИНИ СЕ НАЈМАЛКУ ЗАДОВОЛНИ ОД СВОЈОТ СЕКСУАЛЕН ЖИВОТ!

Истражувањето на јавното здравство на Англија на повеќе од 7.300 жени открива дека една од...

Овој кит убиец научил да зборува: Орка од Франција почнала да го присвојува човечкиот говор (ВИДЕО)

Китот убиец Вики од францускиот морски парк научил да говори. Оваа орка, инаку најголемиот...

Ова е листата на најинтелигентните животни

Пчели Пчелите поседуваат исклучителна меморија, која им овозможува да знаат кое цвеќе е...

Mажите би дале сè за жените од овој хороскопски знак

На овие жени никогаш не им е доста од љубовта, а за тоа сведочи и податокот дека во однос на...

Како да му ставите до знаење дека ви се допаѓа

Иако најлесно е да му пријдете и да му кажете “ми се допаѓаш“, сепак овој пристап не е баш...

5 реченици кои среќните парови си ги разменуваат секој ден

За една врска да биде добра и успешна, на неа треба да се работи. Треба да се постави добра...

5 мали зборови и фрази кои ќе ви го трансформираат животот

Многу е важен односот кој го имаме со другите луѓе, но и со самите себе, а тој пред се, се гради...