Таг:, , , , , , , , ,

Сончањето е благодет за здравјето ако ги следите овие правила

Доколку се сончате со сите мерки за претпазливост, можете да имате благодети за целокупниот...

Еликсир на младоста – Цедените масла се задолжители во темелната нега на кожата

Доколку сеуште не сте ги вклучиле во вашата секојдневна рутина, ви ги споделуваме сите...

Нане – Моќна билка во негата на лицето – Дава блескав тен и го смирува воспалението

Нането има своја примена и кога е во прашање негата на кожата Поради своето антибактериско...

Подготвени за летото – 6 одлични практични beauty трикови

Потребен ви е поголем или помал број на бикини? Сакате да направите совршена фотографија под...

Трикови како да ја одберете највкусната лубеница

Ако сакате да ја одберете најдобрата лубеница, имајте ги на ум овие правила 1.Голема е но не е...

Нешта за финансиите кои морате да ги знаете и ќе ви бидат од корист

Митови и вистини за финансиите кои треба да ги знаете Џонатан Клементс, авторот на...

Есенцијални нешта кои треба да ги понесете со себе на плажа  

Доколку се подготвувате за одмор под врелото сонце покрај некоја песочна плажа додека...

Како да ја подобрите вашата самодоверба – Практикувајте ги овие нешта секојдневно

Искористете ја следната стратегија, идеи и методи за градење на самодоверба за да имате...

Совршено мазни нозе со само една состојка од кујната

Ако повеќе сакате да ги отстранувате влакната на нозете со помош на брич, тогаш овој трик...

Најбрзи и наједноставни начини да ослабете

Ако сте одлучиле да изгубите на тежина или веќе одамна се обидувате, морате да сфатите дека...

Непријатно потење на стапалата – 5 начини како да го решите овој проблем

Овие совети ќе ви бидат од голема помош во врелите летни месеци 1.Дезодоранс за стапала...

Патите од инсомнија – Корисни совети за подобар сон

Добриот сон е витален за нашето здравје и благосостојба. Дури и ако спиете полни осум часа,...

Штетни навики кои влијаат врз дебелеењето

Кои се најчестите навики кои предизвикуваат дебелеење Познатото мислење кое е доста...

Како до тесен струк и рамен стомак – Едноставни совети кои се покажале доста ефикасни

Вежбате, држите диета, но промените не се гледаат воопшто на вашиот струк? Не сте единствени....

Креирајте подобар ден – Разбудете се расположени и мотивирани

Ви споделуваме неколку одлични совети како да си го подобрите расположението уште од самиот...

Корисен трик како да ја направите заштитната маска поефикасна

Канадска докторка сподели совет како да ја наместите хируршката маска за да ве штити повеќе...

Цветен бонтон – Кога подарувате цвеќе треба да ги имате во предвид овие општи правила

Цветниот бонтон не е стриктен, но би требало да водите сметка околу некои општоприфатени...

Како да ја задржите енергијата и да бидете продуктивни во текот на денот

Ако сте уморни цело време, промената во она кое го конзумирате или го правите во текот на...

Што ќе му се случи на вашето тело ако наеднаш престанете да пиете кафе?

Дали сте од оние кои не можат да излезат од дома, а камоли да отидат во канцеларија без да го...

Масло од авокадо за совршена кожа – Зошто треба да почнете да го користите уште одма

Маслото од авокадо е дерматолозите го обожаваат и препорачуваат поради тоа што ја хидрира...