Таг:, , , , , , ,

Како да ја одржите љубовната врска со партнерот за време на коронавирусот?

Клучни совети од психотерапевтите како да ја олесните напнатоста во овој тежок период...

Како правилно да се исчисти БАЊАТА за време на епидемијата: 4 работи што треба да ги дезинфицирате најчесто

Правилно чистење и дезинфекција на вашата бања за време на епидемија – еве 4 работи на што...

Научниците веруваат: Ова е најризичното место во домот за пренесување на корона вирусот!

Новиот вирус очигледно се задржува во фекалните материи долго време, покажа една студија...

Како да се ослободите од негативните мисли – Корисни нешта кои можете да ги направите за себе

Во колективната свест овие денови е да се размислува за коронавирусот и сите нешта кои...

Победете ја осаменоста и летаргијата за време на карантинот

Водете грижа за вашето психичко здравје – Корисни совети како да ги победите осаменоста и...

Коронавирус може да се добие и во изолација – Внимавајте на овие нешта

Дури и ако сте во изолација, лесно можете да добиете коронавирус. Обрнете внимание на овие...

Еве што им помогна на Кинезите да се изборат со коронавирусот во домашна изолација: Задолжително испробајте го ова!

Кинезите отсекогаш ја имале оваа прекрасна навика, на која се придржуваа и за време на...

Астронаутите советуваат како да го поминувате времето во самоизолација

Германскиот астронаут се присети на времето поминато во универзумот за кое изјави дека...

Зошто коронавирусот кај некои пациенти доведува до посериозни компликации

Зошто некои се позагрозени од другите? Инфектологот Џон Коен, професор емеритус на...

(ВИДЕО) Доктори објавија снимка како изгледаат белите дробови инфицирани со коронавирусот

Еве како изгледаат белите дробови инфицирани со коронавирусот Снимката која ја отсликува...

Набавка на намирници за време на пандемија – Што треба да знаете?

Најчесто поставувани прашања во врска со набавката на намирници за време на пандемијата на...

18-годишна девојка од Србија која е дијабетичар го победи корона вирусот

И покрај тоа што се бори со опасната болест веќе 10 години, таа успеа да го победи корона...

Том Хенкс и Рита Вилсон го победија корона вирусот – Конечно се вратија во својот дом во Америка

Познатиот пар не ја криеше својата радост за враќањето дома Том Хенкс и неговата сопруга...

Ана Ивановиќ донираше респиратори и медицинска опрема во Србија

Прославената тенисерка Ана Ивановиќ донираше 35 респиратори и медицинска опрема во Србија...

Коронавирусот кај трудниците – Бебето НЕ може да се зарази во стомакот на мајката

Нема потреба од паника за трудниците, бебињата можат да се заразат исклучиво со директен...

Коронавирусот после една недела престана да се шири во Јапонија

Како Јапонците успеаја да го стават корона вирусот под контрола? Цел свет се бори со...

Научниците откриваат како имунолошкиот систем се бори против корона вирусот

Како имунолошкиот систем се бори против коронавирусот? Научниците од Институтот за...

Натали Портман на урнебесен начин сподели како животот и се промени поради пандемијата на кроона вирусот

Пандемијата на корона вирусот дефинитивно ги промени животите на многумина, а во тоа не беа...

НИКАКО не ги прскате вашите миленици со дезинфекциони средства – Топла вода и сапун се сосема доволни

Многумина овие денови прашуваат дали може да се заразат со корона вирус од своите домашни...

Што да правите со облеката која сте ја носеле надвор од дома?

Доколку во текот на самоизолацијата сте излегле на воздух или до продавница, соблечете ја...