Таг:, , ,

Докажано од страна на експерти: Овој производ дава совршена кожа и блескава коса

Неодамна, бројни западни извори објавија материјали за тајната за убавината на Викторија...

Ако ова го ставите во вашиот шампон, вашата коса ќе биде неверојатно убава: Наједноставен и најевтин начин за да го решите секој проблем со косата

Решете го секој проблем со косата на природен начин – еве што треба да додадете во вашиот...

Коса полна со волумен е ин: Оваа фризура ќе биде број 1 оваа година!

Трендовите од 90-тите години не престануваат да се враќаат. Дури и ако не ги следите...

Ова ќе биде најпопуларната фризура во 2020 година

Со години наназад, боб фризурата е најосновна и најпопуларна фризура. Дали поради нејзината...

Во новата година збогувајте се со сувата и оштетена коса: Блескава и здрава коса со само неколку чекори!

Сон на секоја дама е да има прекрасна блескава и здрава коса, а за тоа да се постигне не е...

Необичниот тренд кај фризурите кој ги воодушеви девојките

Ова е речиси еден од главните проблеми кои многу жени не го сакаат, но затоа фризерите ни...

(ВИДЕО) Иделна фризура за празничните забави: Неодоливи гламурозни локни

Не ви е потребен професионалец, еве како да ги направите самите Фризурата од прекрасни...

Идеи за празничен новогодишен стајлинг со блескави аксесоари во вашата коса

Наоружајте се со ленти за на глава, шноли за коса и кадифени панделки … Ако не сте се...

Супер едноставни фризури за кои ќе ви бидат потребни само 5 минути

За деновите кога се брзате, а сепак морате да изгледате добро, овие фризури се вистински...

Несвесно ги правите овие 4 катастрофални грешки со вашата коса: Затоа изгледате постаро од што сте!

Погледнете кои вообичаени грешки со вашата коса треба веднаш да престанете да ги правите...

Smoky gold blond – ова е најмодерната боја на коса за оваа зима

Веќе е позната најмодерната боја на коса за зимската сезона 2019/2020! Дамите кои редовно ги...

Чај кој спречува мрсење на косата: Направете природно средство за чиста и бујна коса

Ставете го ова растение во вода, па потоа нанесете ја течноста на вашата коса! Одлично...

Со овие 2 состојки, тенката коса ќе стане минато: Маска од мед и кокосово масло за оштетена коса!

Користете ја еднаш неделно и резултатите нема да изостанат Кога станува збор за здравје и...

Природен препарат од кокосово масло и мед: Маска што го враќа сјајот и волуменот на косата

За здрава и убава коса Потребни состојки: 1 лажица органско масло од кокос 1 лажица органски...

Модерни фризури кои подмладуваат – Само за дамите над 40 години

Секоја жена мора да промени барем три фризури во текот на својот зрел живот, со цел да ја...

Извонредни подигнати фризури кои ќе ги обожавате

Идеални за било каква прилика Кога се во прашање фризурите, секој има сопствени преференции...

Се враќаат фризурите од 80-тите: Ситни таласи на вашата коса повторно се во тренд! (ФОТО)

Ако сте обожавател на таласеста коса оваа вест ќе ве израдува, минивалот е повторно ин По...

Предвремено побелување или сува: Косата открива кои витамини ви недостасуваат!

Премногу честото третирање на косата не е секогаш причина за оштетена коса. Сувите врвови и...

Најдобрите фризури на познатите дами кои засекогаш ќе бидат во тренд

Со овие фризури нема никогаш да погрешите Од краток „боб“, до „лоб“, бранови и шишки,...

Како да ги спасите оштетените врвови на косата

Нашата коса не изгледа секогаш како што посакуваме. Често е сува, а врвовите се оштетени. Но,...