Таг:, , , , , ,

„Со смртта на Коби и дел од мене умре“: Мајкл Џордан со солзи во очите на комеморацијата во чест на Коби и Џиџи

Кошаркарската легенда Мајкл Џордан не можеше да ги задржи солзите на вчерашната...

Инспирирачки мисли од Коби Брајант на кои треба да се сетиме во тешки моменти

Легендата на Лос Анџелес Лејкерс, Коби Брајант загина на 41-годишна возраст во хеликоптерска...

Трагедија која ја потресе цела планета: Коби Брајант загина во хеликоптерска несреќа

Како што јавуваат американските медиуми, Коби Брајант загина во хеликоптерска несреќа. Оваа...

7 мисли од легендарниот актер Џек Николсон кои вреди да ги запомните!

Џек Николсон е актер чии улоги секогаш оставаат силен впечаток врз гледачите. На своја 82....

Дали знаете како се создадени старките?

All Star Converse се веројатно едни од најпопуларните патики на сите времиња, но дали знаете за која...

Зошто треба да бидете дел од Отворениот ден за спорт?

Да креираме заедно поубаво општество и здрава иднина за сите е идејата зад Европската...

Погледнете како изгледа колекцијата која Викторија Бекам ја дизајнираше за Рибок!

Пред малку повеќе од половина година објавено е дека Викторија Бекам работи на посебна...

Видео: Во центарот на Скопје овој дечко игра баскет со минувачи!

Македонија е земја која своите најсреќни и најгорди моменти ги има доживеано прославувајќи...

Интересни факти кои не сте ги знаеле за кошарката (ВИДЕО)

Кој ја измислил кошарката, која денес е еден од најпопуларните спортови во светот? Како...

Меџик Џонсон: „Нема никогаш да постои уште еден Коби Брајант“…се пензионираше великанот од НБА лигата!

После 20 годишна кариера, броевите 8 и 24 со кои играше великанот на НБА лигата и еден...

Активности кои ќе ви помогнат да изгубите најмногу калории за еден час

Кога станува збор за вежбањето, најдобриот избор е оној кој најмногу ви одговара и кој ќе ве...

Уште една бременост во семејството: Клои Кардашијан го очекува своето прво дете

Клои Кардашијан и Тристан Томпсон го очекуваат своето прво дете, а моментално во кланот...

Инспиративна приказна за пријателството и позитивната енергија која ни ја носи оваа девојка со посебни потреби

Победата на кошаркарскиот тим на  Norman High School Lady Tigers  имало посебно убава победа, а еден член...

Можете ли да погодите кој познат пејач на млади години беше дел од младинската репрезентација на Македонија?

Можете ли да погодите кој познат пејач на млади години беше дел од младинската...

Тодор Гечевски заминува во кошаркарските легенди!

По повод 70 години од формирањето на кошаркарскиот клуб Работнички, утре во петок на 30-ти...

Како салата за кошарка се претвора во олимписки базен (ВИДЕО)

Видео од 41 секунда ќе ви покаже како салата за кошарка се претвора во олимписки базен. Звучи...

Докторот повторно со добитен тикет и тоа од 42.315 денари

Нашиот пријател Александар кои своите добитни тикети ги потпишува ”THE DOCTOR”, повторно...

ФИБА не ја признава АБА лигата

Меѓународната кошаркарска федерација (ФИБА), во овој облик не ја признава регионалната АБА...

ЖЕНСКИ НАТПРЕВАР: Ова го може само ”плавуша”!

Женските У-17 кошаркарски репрезентации на Словачка и Мексико се актери во веројатно...

ФИБА ја исфрли Македонија од европските квалификации?

Македонската кошаркарска репрезентација е дел од групата на 14 репрезентации на кои им се...