Чек дис аут
Search

Таг:, , , , , ,

Се одржа модната парада на Скопјанки против предрасудите за женското тело

На плоштадот „Македонија“ денеска се одржа модна парада со наслов „Горда сум што сум...

Погледнете како изгледа овогодинешниот карневал во Рио! (ФОТО)

Овогодинешниот карневал започна на 3. март, а ќе трае до 10. март. Карневалот во Бразил е...

„Страшна“ забава во Скопје Сити Мол за Halloween

„Страшна“ забава се случуваше овој викенд во Скопје Сити Мол. Голем број на деца беа...

Најдобри идеи за костими за „Ноќ на вештерките“ (ФОТО)

„Ноќта на вештерките“ се ближи, а овие идеи за костими сигурно ќе ви се допаднат. Сите тие се...

Револуција во убавината: Големиот бренд престана да го прикрива целулитот и стриите

Конечно еден голем бренд сфати дека жените изгледат така како што изгледаат и дека нема...

Едноделни костими за капење кои ќе бидат хит ова лето

Едноделните костими за капење годинава се враќаат на голема врата. Секако, главна причина за...

7 неодоливи трендови кои ќе доминират ова лето на плажите

Летото кое со нетрпение го очекуваме, овој пат ќе биде разубавено со модни детали како...

Жените во минатото вежбале во потпетици, а ова видео е доказ за тоа!

Доколку некогаш сте се запрашале како изгледале првите теретани за вежбање, оваа снимка ќе...

Пет клучни модни трендови за пролет 2018

Оваа сезона ќе биде обележана со бизарни трендови, и дали ќе ги прифатиме или пак ќеостанеме...

#СреќаНаДенот: Преслатки бебиња во уште послатки костими

Тотално преслатки, тотално неодоливи бебиња во слатки костими. Сосема оправдано во нашата...

Потрошила 14.000 долари за да се претвора во Дизни принцези, како хоби радува болни дечиња

Девојка има потрошено мало богатство на костими и перики за да се претвора во Дизни...