Таг:, , , , , , ,

6 причини зошто е подобро да имате добар развод отколку лош брак

Истражувањата покажале дека секој четврти брак завршува со развод. Иако сакаме да живееме...

Да, те сакав. Но, сега пушти ме…

Оние кои сме ги сакале, а потоа си отишле од нас – не е важно по чија иницијатива, но по...

Како старееш сѐ повеќе ќе сфаќаш дека часовникот од 300 долари и оној од 30 покажуваат исто време…

Како ќе старееш сфаќаш дека часовникот од 300 долари и оној од 30 покажуваат исто време. Во...

7 знаци дека повеќе не го сакате партнерот

Секоја врска во својот почеток изгледа како магијата нема никогаш да исчезне и таа ќе трае...

МЕСЕЦОТ ВО КОЈ ВИ ЗАПОЧНАЛА ВРСКАТА ВИ ЈА ОДРЕДУВА ИДНИНАТА… ПОГЛЕДНЕТЕ ШТО ВЕ ОЧЕКУВА!

Верувања, суеверија, измислици, наречете ги како ќе одлучите, но за да се пренесува толку...

Ова се трите главни причини зошто луѓето престануваат да ги сакаат своите партнери!

Иако е тешко да се признае, особено кога сте со години во врска со некого, љубовта која во...

Како да знаете дека е вистинско време да се стави крај на врската?

Понекогаш, дури и кога ќе сфатиме дека на врската и е дојден крајот, се лажеме себе си дека...

Три научно докажани стратегии со кои сигурно ќе го преболите партнерот

Најновите истражувања нудат ефективни техники за преболување на поранешниот партнер....

Размислете: Ако ТОЈ ги поседува овие 5 особини, воопшто не ве заслужува!

Здравата врска се темели на меѓусебното почитување и љубов. Проверете дали сте во врска во...

Како да закрепнете по болното раскинување?

Кога некој ќе не остави за кого верувме дека е љубовта на нашиот живот, се чини целиот свет...

Низ прозорецов кон небото гледам и се прашувам, надвор ќе врне или во душава моја?

Погледнувам на календарот, јуни, прва половина. Погледнувам низ прозорецот, ноември, есен....