Таг:, , , , , , , , , , , , , , , ,

Апартман за сите љубители на серијата „Game of Thrones“ (ГАЛЕРИЈА)

Сите љубители на популарната серија „Игри на престолот“ (Game of Thrones) сакаат да бидат во...

Зошто е шахот кралица на сите игри?

Веројатно нема игра за која стотици години веќе толку се пишува колку за шахот. Ја...

На секој хороскопски знак му одговара одредена тарот карта – откријте ја вашата

Секоја тарот карта укажува на одредена животна лекција која секој хороскопски знак може да...

Учебната година е на праг! Што ќе изучува принцот Џорџ?!

Почетокот на септември означува почеток на ново девет месечно патување за учениците, каде...

Принцот Вилијам се појави во иста облека со Кралицата Елизабета на свеченост во Шкотска

Принцот Вилијам и кралицата Елизабета II носеа елегантна облека за време на дваесетиот Орден...

Зошто принцезата Шарлот не смее да седи на иста маса со останатите?

Еден ден Вилијам ќе биде крал. Тоа значи дека јас можам да правам што сакам, изјавил...

20 најгламурозни кралски свадби низ годините

Многу богати семејства можат да си дозволат гламурозни свадби и прослави, но ова се кралски...

КРАЛСКА СИНА – бојата која ќе ја одбележи оваа сезона

Кралската сина боја е вистинско олицетворение на луксуз, елеганција, отменост, став и...

Која е причината што Принцот Џорџ постојано го облекуваат во шорцеви?!

Кралското семејство е секогаш стилски и беспрекорно облечено, а зад славниот пар Кејт и...

Ќерката на Мајкл Џексон стави тетоважа со посвета за својот татко

Иако веќе порасна, Парис Џексон засекогаш ќе остане мала татина принцеза. За својот 18...