Таг:, , , , , , , , ,

Оваа музичка група е побогата од кралицата Елизабета! (ФОТО)

Британскиот рок состав „Queen“ ја надмина и британската кралица Елизабета кога станува збор...

Сопругот на Кралицата Елизабета го прослави 97 роденден, ова се нивните најубави моменти!

Во 1947 Кралицата се омажи за Принцот Филип, роден како Принц од Грција и Данска, но по...

Инспиративни цитати и животни приказни на жените кои оставила силен белег во историјата

Во историјата, но и во секојдневието има многу инспиративни жени чии дела го промениле...

Кралицата Елизабета II од 1989 година користи само еден лак за нокти

Кралицата Елизабета II е долгогодишен обожавател на иста боја и бренд на лак за нокти. Цената...

„Круната“ нова Нетфликс серија, вредна 156 милиони долари, за Кралицата Елизабета II (ВИДЕО)

Првиот трајлер за новата Нетфликс серија „Круната“ (The Crown) излезе, а веднаш ги освои...