Таг:, , , , , , , ,

Кралицата Елизабета заработила над 7 милиони фунти од нејзините коњи

Кралицата Елизабета може да се пофали со одлична заработка од нејзините коњи кои и донеле...

Кралицата Елизабета наполни 93 години

Британската кралица Елизабета II вчера го прослави својот 93 роденден кој оваа година се...

Зошто е шахот кралица на сите игри?

Веројатно нема игра за која стотици години веќе толку се пишува колку за шахот. Ја...

Најскромната кралица владее со најсреќната земја во светот: Тие не ги сечат шумите и самите се издржуваат!

Кралицата на Бутан, Џетсун Пема (28), најмладата кралица во светот, ги магепсува своите жители...

Како успеа ова 8. годишно девојче да стане кралица?

Како и повеќето 8-годишници, девојчето со шведско-американско потекло, Сага Ванечек го...

Кралицата на соул музиката, Арета Френклин, е во тешка здравствена состојба

Со освоени преку 20 Греми награди и бројни признанија за животно достигнување, таа заслжено...

Што ќе ви се случи ако јадете 12 сливи на ден?

Оваа кралица на мармаладите има уште една „кралска лента“: таа е прв избор кога страдате од...

Принцот Вилијам се појави во иста облека со Кралицата Елизабета на свеченост во Шкотска

Принцот Вилијам и кралицата Елизабета II носеа елегантна облека за време на дваесетиот Орден...

Сопругот на Кралицата Елизабета го прослави 97 роденден, ова се нивните најубави моменти!

Во 1947 Кралицата се омажи за Принцот Филип, роден како Принц од Грција и Данска, но по...

Зошто принцот Хари се венчаваше во униформа на руски цар?

За свадбата на принцот Хари и актерката Mеган Маркл сѐ уште зборува целиот свет. Но, ако...

Ова е цвеќарката која ќе биде задолжена за цветните аранжмани на свадбата на Меган и Хари

За 19-ти мај е закажана свадбата на Меган и Хари, а се проценува дека ќе чини 45 милиони долари. ...

Ова се моќните чевли кои ги носат Кејт Мидлтон и Меган Маркл

Кралските снаи докажуваат дека овој пар чевли е задолжителен во кралскиот гардеробер. ...

Таа е кралица на мразот: Феноменалниот настап на 15-годишната Русинка (ВИДЕО)

Алина Загитова доминира на мразот на ЗОИ. 15-годишната Русинка со рекорден број поени застана...

Младиот и талентиран дизајнер Richard Quinn ја доби наградата Queen Elizabeth II Award, и тоа лично од Кралицата

Richard Quinn е добитникот на првата наградата која го носи името на Кралицата, Queen Elizabeth II Award, а...

Прво појавување на Кралицата Елизабета на модната недела во Лондон, а до неа седеше кралицата на модниот свет Ана Винтур

Кралицата за прв пат во историјата се појави на модната недела во Лондон, а честа да седат до...

Како се однесува вљубен маж кога ќе ја пронајде жената на својот живот

Колку и да ви се чини дека понекогаш мажите се себични и бесчувствителни, љубовта е магија...

Кралицата Летисија шармантна во цветен фустан

Веќе стана традиција кралските дами да носат парчиња од пристапните брендови чија цена не...

Кралицата Елизабета II од 1989 година користи само еден лак за нокти

Кралицата Елизабета II е долгогодишен обожавател на иста боја и бренд на лак за нокти. Цената...

Совршениот деловен изглед на шпанската кралица

Шпанската кралица Летиција Ортиз беше уловена на улиците на Мадрид во совршена деловна...

Што носеле познатите личности на посета кај Кралицата Елизабета?

Од 50-те години од минатиот век, па се до денес ви претствавуваме само дел од познатите...