Чек дис аут
Search

Таг:, , , ,

12 скапоцени камења што ги носеше принцезата Дајана и каде денес може да ги најдете

Принцезата Дајана од Велс беше жена која го привлече вниманието на британските медиуми...

Шведската принцеза Софија – Од топлес модел и омразена ријалити ѕвезда до член на кралското семејство

И покрај нејзиното нејзиното бурно минато, таа успеа да ги освои срцата на граѓаните на...

Интересни факти за Велика Британија поради кои се разликува од остатокот од светот

1. Бакингемската палата е изградена на местото на куќа која била бордел. Сега палатата има...

Војвотката Кетрин величествено раскошна со омилената тијара на принцезата Дијана на кралскиот прием

Кејт Мидлтон повторно ја стави омилената тијара на принцезата Дијана и го одвлече сето...

Меган Маркл е прогласена за највлијателна модна икона во 2019: Еве и зошто! (ФОТО)

Продажбата на парчињата облека кои ги носела војвотката, се зголемиле за 200...

Меган Маркл за прв пат прозбори за кршењето на кралскиот протокол

„Знаев дека нема да биде лесно“- откри војвотката Војвотката откри што мисли за кралскиот...

Лежерниот стил на војвотката Кејт Мидлтон

Како што налагаат кралските правила, војвотката Кејт Мидлтон најчесто можеме да ја видиме...

Бизарно кралско правило: Војвотките Кејт Мидлтон и Меган Маркл не смеат да носат дијаманти, пред 6 часот на пладне

Како што веќе знаеме во британското кралско семејство постои екстремно долга листа на...

Досега невидени фотографии од Меган Маркл од приватната архива: Пред принцот Хари не живеела луксузно!

На четврти август војвотката од Сасекс го прослави својот триесет и осми роденден.  Меган не...

Принцот Хари „ја искара“ Меган на официјалниот настан по повод Британскат армија

Секој јуни една сабота е посветена на официјалниот роденден на Кралицата, а воедно се...

Меланија Трамп со својот стајлинг и оддаде почит на Принцезата Дајана

Се чини дека првата дама на САД и оддаде почит на Принцезата Дајана со изборот на облека за...

Кралицата Елизабета им приреди кралски пречек на Доналд и Меланија Трамп на нивната тродневна државничка посета

Денес започна тродневната државничка посета на Доналд и Меланија Трамп на Обединетото...

Меган Маркл и Принцот Хари ја прославија првата годишнина од бракот

Меган Маркл и принцот Хари ја прославија својата прва годишнина од бракот, а среќата ја...

Светот го запозна кралското бебе, а ова е неговото име!

Принцот Хари и Меган Маркл денес со гордост го претставија на светот нивниот мал наследник,...

Се породи Меган Маркл, но веста сѐ уште ја кријат: Еден детал ја открил тајната!

Информацијата дека Меган Маркл го родила своето прво бебе сѐ уште се крие од јавноста, но...

Модни комбинации кои ја обележаа бременоста на Меган Маркл! (ФОТО)

Војвотката Меган Маркл наскоро на свет ќе го донесе своето прво дете, а во текот на целата...

Фановите ширум светот испраќаат подароци за бебето на Меган Маркл и Хари

Меган Маркл и принцот Хари наскоро ќе имаат принова, а подароците од фановите ширум светот...

Меган Маркл ја крши традицијата долга 4 децении: Овој пат се однесува на нејзиното породување!

Се чини дека Меган Маркл не престанува да ги крши правилата од кога влезе во британското...

7 зборови кои ние често ги користиме, а Кејт и Меган не смеат да ги изговорат

Кејт Мидлтон и Меган Маркл, сопруги на принцовите Вилијам и Хари, заради својата титула...

Сепак не е толку добра како што изгледа? Меган го малтретира персоналот, а со Хари манипулира!

Откако е откриено дека по само шест месеци таинствената Мелиса, поранешната асистентка на...