Таг:, , , , , , , , , ,

Најскромната кралица владее со најсреќната земја во светот: Тие не ги сечат шумите и самите се издржуваат!

Кралицата на Бутан, Џетсун Пема (28), најмладата кралица во светот, ги магепсува своите жители...

Совршени креативни подароци за љубителите на животните (ФОТО)

Доколку сте премногу зафатени и немате идеја за идеален подарок за пријателите и...

Прво појавување на Меган на балконот на Бакингемската палата по повод официјалниот роденден на Кралицата

Пред точно три недели се одржа кралската свадба на Меган и Хари, а сега новата снаа во...

Ледено кралство: Вака денеска изгледа Дунав (ФОТО)

Температурите под нулата кои во текот на вчерашната ноќ ја зафатија Србија, го замрзнаа...

Принцезата Дијана е пример за жена со извонреден вкус, еве зошто

И после 19 години од смртта на принцезата Дијана, таа е запаметена по статусот на жена со...

Млада девојка третирана како кралица од група лавови

Мислите дека сте досега сте ги виделе сите необични работи што некогаш можат да се случат?...

„Круната“ нова Нетфликс серија, вредна 156 милиони долари, за Кралицата Елизабета II (ВИДЕО)

Првиот трајлер за новата Нетфликс серија „Круната“ (The Crown) излезе, а веднаш ги освои...

ВИДЕО: Британија со спектакуларна парада го обележа 90тиот роденден на Кралицата Елизабета II

Британија со голема парада го обележа службениот роденен на Крализата Елизабета Втора. Таа...

Times: Ова се најбогатите луѓе во историјата на човештвото

На листата на американскиот Times Magazine, за најбогат човек на сите времиња е прогласен Манса...

ФОТО: Кралското семејство доби нов член – Кејт и Вилијам добија ќерка!

Британија слави, офлцијалните информации се дека Војвотката Кeјт се породи утрово и на свет...

Што се случува зад сцената на “Game of Thrones”? Ексклузивно видео за сите фанови!

Продукцијата на Game of Thrones, реши со фановите да сподели интересни моменти од снимањето на...