Таг:, , , , , , , , , , , , ,

Прочитајте зошто краставиците треба да бидат вашиот омилен зеленчук

Само една краставица на ден може да ве направи поздрави и посилни.. Краставиците се зеленчук...

Направете домашен тоник за отстранување на шминка

Сите дами добро го знаат чувството кога ќе се вратат дома уморни и во моментот кога ќе...

Моќта на краставицата во третманите за убавина

Краставицата е една од омилените производи кои се користат во третманите за убавина. Тоа е...

10 домашни напитоци кои го чистат телото од токсини и ги топат масните наслаги

Газираните сокови кои се полни со шеќер заменете ги со грејпфрут, боровница и други овошја...

Ако имате проблем со крвен притисок и холестерол- јадете краставици: Еве што ќе се случи!

Краставицата е вистински благослов меѓу зеленчукот, бидејќи е полна со состојки кои...

Витаминска вода за подобар метаболизам – благодет за целото тело! (РЕЦЕПТ)

Состојките во домашната витаминска вода имаат посебно благотворно дејство на стомакот,...

Дали би го пробале овој сладолед?

Сладоледот е омилената храна во летните месеци, но не и најдобар избор за одржување на...

5 видови храна кои ги ублажуваат ПМС симптомите

Предменструалниот период за жените е мачен период. Секоја има различни симптоми, некогаш...

Изгоревте на сонце? Ова се природни лекови од домаќинството кои ќе ви помогнат

Кога не внимаваме на својата кожа и без заштита се изложуваме на силното сонце или пак...

Вода која ги топи масните наслаги: Овој пијалок е хит во Холивуд, а се прави многу едноставно

Водата со вкус која наводно го одржува фит изгледот на телото, претежно е преполна со...

Станете мајстор во кујната со само еден мал трик

Само еден мал алат ви е потребен за да станете профи сецкач. Без проблем исечкајте кромид,...

Тој зеде чешел и кромид, а кога ќе видите што направи ќе го практикувате секојдневно

Сецкањето кромид на сите ни преставува проблем, бидејќи ретко може да мине без солзи, а...

Видео: Мачки и нивниот најголем непријател … Краставица!

Мачките се омилено домашно милениче за забава кога навистина имате психички оптеретувања....

Видео: Ги запали сите мажи на интернет, а не се соблече ниту разголи!?

  Едноставно е, ти текнува луда идеја, се снимаш со камера, видеото го поставуваш на ЈуТјуб...

Фото: Сендвичи кои сами патуваат до вашиот стомак!

Сендвичи кои сами патуваат до вашиот стомак!   Кога на креативноста и нема крај …  Сте...

Фото: Ако на оваа слика гледате краставица, тогаш не сте во право. Погледнете уште еднаш!!!

Добро погледнете ги овие слики од овошје и зеленчук. Мислите дека сте сигурни во она што го...

Ќе бидете изненадени за што се може да ја користите краставицата

Краставиците изобилуваат со витамини, содржат витамин Б1, Б2, Б3, б5, б6, фолна киселина, витамин...