Таг:, , , , , , , , ,

4 годишно девојче од Турција прави неверојатни копии од стајлинзите на познатите дами

Стефани, 4 годишно девојче од Турција, воодушевува со креативни фотографии! Таа заедно со...

Локални уметници го разубавија Скопје како дел од урбаната галерија „Градот убав“

Среќа е кога локалните уметници ќе го разубават градот. Дваесетина уметници со своите дела...

Мозаик јајца: Креативна техника за фарбање јајца што не може да не ви успее!

Не постои поубав тајминг за креативност и фантазија од велигденските празници! Постојат...

12 идеи за костими со ствари што веќе ги имате во плакарот (ВИДЕО)

Немате идеја што да се маскирате? Воедно не ви се шета да барате маски? Ова се 12 идеи за...

Уметник црта со барут, а финалниот резултат ќе ве остави без зборови

Уметникот Danny Shervin троши многу време да создаде совршена слика инспирирана од природата само...

Визуелно задоволство преку овие совршено наместени секојдневни предмети

Emily Blincoe е фотографка од Нешвил, Тенеси, која вложува многу труд и креативност во редење на...

Инспирација за креативни летни фотографии

Плажа, забава, уживање…летото е време за патувања и незаборавни доживувања. Патувате со...

Креативни начини да ја побарате вашата другарка за старосватица

Вас ве прашаа и рековте „Да“, сега е време да ја прашате вие вашата другарка да ви биде...

Бонрама, една поинаква и креативена верзија на бонсаи

Бонсаи и возови, две навидум различни работи кои кога ќе се спојат добиваме убава мала...

Спирални тетоважи – Најновиот тренд во светот на мастилото

Хеликс или спирални тетоважи се најновиот тренд во светот на тетоважите.Минималистички, на...

Инспирација: Кујни обоени во храбри и несекојдневни бои

Сите ги сакаме класичните бои на дрвото кои одлично прилегаат на мебелот во домот, но...

Креативни и смешни свадбени фотографии

Свадбите се пригоди каде младоженците ја слават нивната љубов и среќа со најблиските,...

Интересни и креативни полици за книги

За сите љубители на книги, среќа е да имаат изобилство од интересен материјал за читање.  Ова...

Оваа мајка чека близнаците да заспијат за да создава неверојатни дела

Вообичаено кога децата заспиваат, родителите ја користат шансата да ги завршат сите обврски...

15 мошне креативни и интересни реклами на автобуси

Во ера каде рекламите се на секој чекор од нас, на разните медиуми, социјалните мрежи, а...

Глува девојка со креативна тетоважа ги известува сите за својот проблем

Девојка која е глува на левото уво, ја направила оваа тетоважа со цел да ги извести оние кои...

Шарени камчиња

Креативноста на турчинката Шехназ Бач (Sehnaz Bac), која алика на морски камења со акрилни бои,...